Kdo nahradí Peltu? O post předsedy FAČR usilují Malík i Fousek | iSport.cz
Ondřej Škvor
23. listopadu 2017 • 14:40

Kdo nahradí Peltu? O post předsedy FAČR usilují Malík i Fousek

720p360p
Fousek: Jednání s Berbrem? Potkali jsme se jen jednou, na pohřbu
TOP VIDEA
Šilhavý: Byli jsme nervózní, proti Brazílii chceme víc hrát. Budou čtyři změny Šilhavý: Byli jsme nervózní, proti Brazílii chceme víc hrát. Budou čtyři změny
Vítkovice - Třinec: Schleiss zaskočil Hrubce střelou nad lapačku, ta skončila až v bráně,  2:3 Vítkovice - Třinec: Schleiss zaskočil Hrubce střelou nad lapačku, ta skončila až v bráně, 2:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvacet tři osob, mezi nimi jedna žena, se uchází o jedenáct míst ve Výkonném výboru FAČR. O to nejdůležitější předsednické se 12. prosince na valné hromadě v Nymburku utkají stejně jako v červnu Petr Fousek a Martin Malík. Tehdy volby skončily patem kvůli rozdílným zájmům české a moravské komory.Od června, kdy Miroslav Pelta opustil svou pozici, je český fotbal bez předsedy. Asociaci fakticky řídí Roman Berbr, ten však usiluje pouze o místo místopředsedy. Do boje o nejvyšší židli navrhlo Petra Fouska sedm okresů, Martina Malíka pět krajů a sedm klubů.

„Rozhodl jsem se na základě podpory svých navrhovatelů a podporovatelů, kteří se mnou sdílejí stejnou filozofii, kudy by se měl český fotbal ubírat,“ řekl Sportu bývalý generální sekretář asociace Petr Fousek s tím, že více prozradí na dnešní tiskové konferenci.

Proč chce být předsedou Martin Malík, stávající šéf společnosti STES, která obchoduje s marketingovými právy českého fotbalu?

Fousek: Jednání s Berbrem? Potkali jsme se jen jednou, na pohřbu
720p 360p

„Od předchozí valné hromady cítím ještě rozsáhlejší podporu ze strany profesionálního fotbalu, zástupců výkonnostního fotbalu i fotbalových partnerů. Český fotbal potřebuje předsedu a já po zralé úvaze chci deklarovat, že do této kandidatury přicházím se stejnými názory a principy jako v létě tohoto roku. Fotbal prochází složitým obdobím, které je však na druhé straně příležitostí k tomu, začít jej jako celek řešit systematicky, komplexně a s vědomím dlouhodobější perspektivy ve všech třech oblastech, které vnímám jako zásadní – sportovní oblast, finance, komunikace,“ uvedl ve svém tiskovém prohlášení.

Kandidát na předsedu musí získat nominaci od tří krajů, nebo sedmi okresů, nebo deseti klubů od první ligy po divize. Fouska podpořily okresy Nový Jičín, Semily, Prachatice, Česká Lípa, Šumperk, Kroměříž a Bruntál, za Malíkem stojí kraje Karlovarský, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký, dále sedm (což by samo o sobě nepostačovalo) klubů Plzeň, Brno, Sokolov, Táborsko, Pardubice, Ústí nad Labem a Znojmo.

Šéf marketingové společnosti STES Martin Malík

Klíčovou otázkou valné hromady je, zda se podaří předsedu vůbec zvolit. V červnu se proti sobě postavili Češi a Moravané a ani ve třech kolech volby se nedokázali dohodnout. I v tom třetím musí mít držitel většiny hlasů alespoň třicet pět procent hlasů v obou komorách. To se Malíkovi, který byl k vítězství blíž, na Moravě nepodařilo.

V Nymburku ovšem ještě před hlasováním o novém předsedovi dojde k pokusu o schválení změny stanov tak, aby v případném čtvrtém kole předsedovi stačila prostá většina.

Na takovém řešení má zájem i UEFA, na Moravě však nemusí projít. Pokud by znovu došlo k volebnímu patu, asociaci by i nadále vedl Roman Berbr. Ten má však zájem, aby k provolení předsedy došlo. Jeho favoritem je Malík, kvůli jehož podpoře osobně čtyřikrát navštívil moravské delegáty a jednal s nimi.

I z toho důvodu je pravděpodobnější, že se Peltovým nástupcem stane Martin Malík. Jisté to však rozhodně není.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud