FAČR staví radu odborníků. Nedvěd? Je to mimo jeho možnosti, řekl Malík | iSport.cz
16. ledna 2018 • 12:49

FAČR staví radu odborníků. Nedvěd? Je to mimo jeho možnosti, řekl Malík

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová asociace ČR (FAČR) v čele s jejím novým předsedou Martinem Malíkem v těchto dnech dává dohromady sportovní radu. Nový poradní orgán by měl na starosti nejen reprezentační A-tým, ale sloužit by měl také mládežnickým národním celkům a v rámci plánované systémové změny v českém fotbale. Součástí rady by měli být dva odborníci mimo struktury FAČR."Sportovní radu aktuálně sestavujeme. Radu určitě budeme využívat nejenom u vrcholné reprezentace, ale také u ostatních reprezentací. A pochopitelně u celé plánované systémové změny v rámci celého českého fotbalu," řekl na dnešním setkání s novináři Malík.

Rada by měla mít mezi šesti až osmi členy. Její součástí by měli být trenér a manažer reprezentačního "áčka", trenér některého z dalších národních celků, ředitel sportovně-technického oddělení asociace a dva odborníci z řad mimo FAČR.

"To abychom si byli jisti, že ze strany sportovní rady dostáváme nezkreslený, nebo co nejobjektivnější názor. Domnívám se, že není rozhodující, zda půjde o lidi z řad bývalých reprezentantů nebo o trenéry. Důležité je, abychom našli jména, která se toho procesu budou ochotna účastnit. Na seznamu máme zhruba deset jmen, za ideální bych považoval dvojici," prohlásil Malík.

Bývalý reprezentační kapitán a nynější viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd na seznamu momentálně není. "Domnívám se, že bude zapotřebí, aby se ti lidé minimálně v úvodním období scházeli poměrně často. A to si myslím, že je mimo aktuální časové možnosti Pavla Nedvěda," řekl Malík. "Jednání rady budu řídit já," doplnil dosavadní šéf marketingové společnosti STES.

V blízké době Malík plánuje setkání s reprezentačním trenérem Karlem Jarolímem, který s týmem nepostoupil na letošní mistrovství světa. "Trenér samozřejmě zůstává ve funkci, jak jsme se dohodli. Jsme spolu domluveni, že si spolu sedneme po losu Ligy národů, který se odehraje na konci ledna," dodal Malík.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze