23. ledna 2018 • 19:19

UEFA chce omezit odměny agentů za přestupy. Hrozí ekonomické zneužívání, tuší Čeferin

Autor:
Předseda UEFA Aleksander Čeferin
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA chce v budoucnu omezit výši odměn agentů za přestupy. Podle strategické komise totiž kvalita hráčských zástupců upadá a jsou nepřiměřeně odměňováni. UEFA to oznámila jen pár dní poté, co zveřejnila, že agenti si v letech 2014 až 2017 přišli na 2,9 miliardy eur.V průměru jde o téměř 13 procent z přestupních částek 2000 transferů, které UEFA prověřovala. Podle předsedy UEFA Aleksandera Čeferina v některých případech dokonce agenti požadovali 50 procent a vyhrožovali, že jinak se přestup neuskuteční.

Vedení evropského fotbalu chce omezit pravomoci hráčských zástupců i proto, že jejich počet každým rokem roste a zastupují stále mladší fotbalisty. "Hrozí ekonomické zneužívání mladých hráčů, podvody, korupce a praní špinavých peněz," uvedla UEFA v tiskové zprávě po jednání se zástupci klubů, lig a hráčských odborů.

Omezit pravomoci agentů a zpřísnit jejich tresty za porušení pravidel se už před dvěma roky pokusila světové federace FIFA, ale bez výrazného úspěchu. UEFA proto chce na změnách spolupracovat se zákonodárci Evropské unie.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  agenti, UEFA, fotbal, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze