UEFA chce omezit odměny agentů za přestupy. Hrozí ekonomické zneužívání, tuší Čeferin | iSport.cz
23. ledna 2018 • 19:19

UEFA chce omezit odměny agentů za přestupy. Hrozí ekonomické zneužívání, tuší Čeferin

Autor:
Reklama
Předseda UEFA Aleksander Čeferin
TOP VIDEA
Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě
TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA chce v budoucnu omezit výši odměn agentů za přestupy. Podle strategické komise totiž kvalita hráčských zástupců upadá a jsou nepřiměřeně odměňováni. UEFA to oznámila jen pár dní poté, co zveřejnila, že agenti si v letech 2014 až 2017 přišli na 2,9 miliardy eur.V průměru jde o téměř 13 procent z přestupních částek 2000 transferů, které UEFA prověřovala. Podle předsedy UEFA Aleksandera Čeferina v některých případech dokonce agenti požadovali 50 procent a vyhrožovali, že jinak se přestup neuskuteční.

Vedení evropského fotbalu chce omezit pravomoci hráčských zástupců i proto, že jejich počet každým rokem roste a zastupují stále mladší fotbalisty. "Hrozí ekonomické zneužívání mladých hráčů, podvody, korupce a praní špinavých peněz," uvedla UEFA v tiskové zprávě po jednání se zástupci klubů, lig a hráčských odborů.

Omezit pravomoci agentů a zpřísnit jejich tresty za porušení pravidel se už před dvěma roky pokusila světové federace FIFA, ale bez výrazného úspěchu. UEFA proto chce na změnách spolupracovat se zákonodárci Evropské unie.

Témata:  agenti, UEFA, fotbal, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze