23. ledna 2018 • 19:19

UEFA chce omezit odměny agentů za přestupy. Hrozí ekonomické zneužívání, tuší Čeferin

Autor:
Reklama
Předseda UEFA Aleksander Čeferin
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA chce v budoucnu omezit výši odměn agentů za přestupy. Podle strategické komise totiž kvalita hráčských zástupců upadá a jsou nepřiměřeně odměňováni. UEFA to oznámila jen pár dní poté, co zveřejnila, že agenti si v letech 2014 až 2017 přišli na 2,9 miliardy eur.V průměru jde o téměř 13 procent z přestupních částek 2000 transferů, které UEFA prověřovala. Podle předsedy UEFA Aleksandera Čeferina v některých případech dokonce agenti požadovali 50 procent a vyhrožovali, že jinak se přestup neuskuteční.

Vedení evropského fotbalu chce omezit pravomoci hráčských zástupců i proto, že jejich počet každým rokem roste a zastupují stále mladší fotbalisty. "Hrozí ekonomické zneužívání mladých hráčů, podvody, korupce a praní špinavých peněz," uvedla UEFA v tiskové zprávě po jednání se zástupci klubů, lig a hráčských odborů.

Omezit pravomoci agentů a zpřísnit jejich tresty za porušení pravidel se už před dvěma roky pokusila světové federace FIFA, ale bez výrazného úspěchu. UEFA proto chce na změnách spolupracovat se zákonodárci Evropské unie.

Témata:  agenti, UEFA, fotbal, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze