18. dubna 2018 • 13:12

Dohoda o stanovách platí, potvrdil Výkonný výbor. Pro hlasoval i Zlámal

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká a moravská vyjednávací skupina se zkraje dubna shodly na podobě změny stanov. Dohodu podtrhly podpisy. Fotbalovým zákulisím se však neslo, že moravská strana nepovažuje dohodu za závaznou. Proto předseda asociace Martin Malík svolal jednání mimořádného výkonného výboru.„Mimořádný výkonný výbor jsem svolal proto, aby jeho členové dali veřejnosti i fotbalovému hnutí definitivně a jasně najevo, že táhneme v celé věci za jeden provaz. Pokud to někdo vidí jinak, tak si musí uvědomit, že nyní bere v tomto směru osobní zodpovědnost za to, co se stane, když nedojde ke schválení upravených stanov,“ vysvětlil Malík.

Jak dopadlo jednání? „Výsledkem je, že jsme se většinově domluvili na tom, že je potřeba tu dohodu naplnit,“ řekl po zasedání Malík. Tedy tak, že vyjma prvního kola se pro volbu předsedy napříště ruší komorové hlasování a šéfovi asociace stačí ke zvolení nadpoloviční většina přítomných delegátů.

„Jedinou aktuální cestou, kterou nyní jdeme, je aktivní podpora závěrů, které vyplývají z podepsané dohody,“ prohlásil moravský místopředseda Zdeněk Zlámal.

„Pokud na valné hromadě dohodu nepotvrdíme, FIFA zakročí s maximální vážností. Udělají z nás exemplární případ pro všechny národní asociace. Slib a podání ruky jsou pro mě svaté, podepsaná dohoda pak dvojnásobně,“ řekl český místopředseda Roman Berbr.

Na mimořádném jednání chyběla pouze Dagmar Damková, ze zbylých deseti členů devět hlasovalo pro, včetně moravského místopředsedy Zdeňka Zlámala, jeden člen se zdržel.

Tuto dohodu by měla posvětit valná hromada, která se koná v novém termínu, a to 1. června v Praze.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze