Dohoda o stanovách platí, potvrdil Výkonný výbor. Pro hlasoval i Zlámal | iSport.cz
18. dubna 2018 • 13:12

Dohoda o stanovách platí, potvrdil Výkonný výbor. Pro hlasoval i Zlámal

Autor:
TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká a moravská vyjednávací skupina se zkraje dubna shodly na podobě změny stanov. Dohodu podtrhly podpisy. Fotbalovým zákulisím se však neslo, že moravská strana nepovažuje dohodu za závaznou. Proto předseda asociace Martin Malík svolal jednání mimořádného výkonného výboru.„Mimořádný výkonný výbor jsem svolal proto, aby jeho členové dali veřejnosti i fotbalovému hnutí definitivně a jasně najevo, že táhneme v celé věci za jeden provaz. Pokud to někdo vidí jinak, tak si musí uvědomit, že nyní bere v tomto směru osobní zodpovědnost za to, co se stane, když nedojde ke schválení upravených stanov,“ vysvětlil Malík.

Jak dopadlo jednání? „Výsledkem je, že jsme se většinově domluvili na tom, že je potřeba tu dohodu naplnit,“ řekl po zasedání Malík. Tedy tak, že vyjma prvního kola se pro volbu předsedy napříště ruší komorové hlasování a šéfovi asociace stačí ke zvolení nadpoloviční většina přítomných delegátů.

„Jedinou aktuální cestou, kterou nyní jdeme, je aktivní podpora závěrů, které vyplývají z podepsané dohody,“ prohlásil moravský místopředseda Zdeněk Zlámal.

„Pokud na valné hromadě dohodu nepotvrdíme, FIFA zakročí s maximální vážností. Udělají z nás exemplární případ pro všechny národní asociace. Slib a podání ruky jsou pro mě svaté, podepsaná dohoda pak dvojnásobně,“ řekl český místopředseda Roman Berbr.

Na mimořádném jednání chyběla pouze Dagmar Damková, ze zbylých deseti členů devět hlasovalo pro, včetně moravského místopředsedy Zdeňka Zlámala, jeden člen se zdržel.

Tuto dohodu by měla posvětit valná hromada, která se koná v novém termínu, a to 1. června v Praze.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud