Ujfaluši předává zkušenosti dětem. Láká na testy a tréninky se Španěly | iSport.cz
25. června 2018 • 14:30

Ujfaluši předává zkušenosti dětem. Láká na testy a tréninky se Španěly

Autor:
Reklama
Tomáš Ujfaluši patřil mezi hlavní hvězdy
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve fotbale to dotáhl dál, než si jako malý kluk vysnil. Tomáš Ujfaluši prošel slavné kluby v pěti zemích, s Atlétikem Madrid vyhrál Evropskou ligu. Teď se bývalý reprezentační obránce stará o další generace: je sportovním garantem programu ProFútbolAnalytics, který testuje fyzické schopnosti a technické dovednosti čili celkovou trénovanost malých fotbalistů a fotbalistek. Kromě toho jim dává možnost srovnání s vrstevníky. Trend sílí. Čím dál víc klubů v Česku i zahraničí si nechává otestovat svoje talenty, aby o nich měly ještě víc informací. Program ProFútbolAnalytics nabízí analýzu, srovnání a tím i základ pro zlepšování fyzických schopností a technických dovedností u hráčů od šesti do sedmnácti let. Své talenty si už nechalo zanalyzovat víc než pětatřicet českých klubů a jen v Česku na akcích i pro veřejnost prošlo testy několik tisíc hráčů z víc než stovky tuzemských klubů, čímž navázali na kluby a akademie ve Španělsku i jinde ve světě.

Program je kombinací šesti testů fyzických schopností klíčových pro fotbal (rychlost, výbušnost, aerobní kapacita, silová vytrvalost, koordinace, hbitost) a čtyř testů nejdůležitějších fotbalových dovedností (vedení a ovládání míče v běhu, kontrola míče, přesnost přihrávek, přesnost střelby).

Díky unikátní rozsáhlé databázi dokáže program odhalit silné a slabé stránky hráčů, navíc je umí srovnat s jejich vrstevníky a nastavit správný trénink. „Nikoliv plošně, nýbrž individuálně podle každého hráče. Klubům navíc dává celkový přehled o jednotlivých kategoriích, takže trenéři mohou po testech a objektivní identifikaci s mládeží lépe pracovat. Mnohdy je trénink realizován pouze po subjektivním pocitu a zkušenostech trenéra. Tohle už ve světě nestačí,“ zmiňuje Tomáš Ujfaluši, jenž zodpovídá za návrhy testů a školení trenérů.

„Možnost srovnání je dobrá přidaná hodnota. Konkurence a konfrontace je zdravá. Kdo se jí bojí, nemá šanci uspět v žádném sportu. Můžete hráči třeba říct: Jsi na padesáti procentech rychlosti všech hráčů naší databáze Big Data,“ popisuje Ujfaluši.

Jeden kompletní test stojí 950 korun a může být i anonymní. „To kdyby měl klub obavu, že mu jeho klenot po zjištění výsledků prodáme,“ usmívá se Ujfaluši. Stoprocentní objektivita je zajištěná díky systému fotobuněk a proškoleným trenérům.

Ujfaluši s kolegy pravidelně vyráží i do Španělska. Od 25. června jeho španělský tým testuje na kempu v Elche v kooperaci s akademií bratrů Ňíguezů, z nichž nejslavnější Saúl je hvězdou Atlétika Madrid a teď je se španělskou reprezentací na mistrovství světa v Rusku.

Po zastávkách v klubu Atletic Salensia Alcoi poblíž Valencie a v Šumperku (29. června) následuje velký španělský kemp, který se uskuteční od 9. do 14. července v Roudnici nad Labem a bude hostit mladé naděje z Česka i Slovenska. I tahle akce se dělá ve spolupráci s akademií bratrů Ňíguezů.

„Děti budou mít možnost vyzkoušet si tréninky se španělskými kouči, futsalové tréninky s reprezentačním koučem Tomášem Neumannem či brankářský trénink s mým bývalým reprezentačním spoluhráčem Jaromírem Blažkem,“ láká Ujfaluši. Registrovat se můžete na webu www.profutbolanalytics.cz.

Jedinečná šance! Porovnejte své děti s dětmi z Evropy, nabádá rodiče Martin Mulač
720p 360p

Přijeď i ty! Tomáš Ujfaluši zve na kemp Academie Saúla Nigueze
1080p 720p 360p

Ujfaluši o Zidanovi: Jeho nástupce v Realu? Wenger to nebude
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud