Kandidát na předsedu FAČR Fousek pomáhá řídit řecký fotbal | iSport.cz
13. září 2018 • 11:43

Kandidát na předsedu FAČR Fousek pomáhá řídit řecký fotbal

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý generální sekretář FAČR Petr Fousek, který loni kandidoval na šéfa českého fotbalu, nyní několik týdnů pomáhá řídit řeckou asociaci. Dlouholetý funkcionář a diplomat přijal nabídku divize FIFA pro národní fotbalové svazy působit v nezávislé expertní pozici pro management a administrativu a nová funkce ho zavedla právě do Řecka."Angažováním Petra Fouska chceme pomoci vedení Řeckého fotbalového svazu, zejména se zlepšením jeho řízení," uvedl ředitel divize FIFA pro Evropu Bjorn Vassallo v tiskové zprávě.

Řecký svaz má za sebou období, kdy ho řídila normalizační komise FIFA. Nyní už má regulérně zvolené vedení, na které dohlíží monitorovací komise UEFA a FIFA spolupracující s Fouskem a dalšími třemi zahraničními specialisty, kteří vedou řeckou komisi rozhodčích.

"Velmi si vážím důvěry FIFA i UEFA v moji odbornost a zkušenosti s managementem fotbalových institucí," řekl Fousek, který to bere jako další velkou zkušenost a šanci získat nové poznatky a kontakty v rámci světového fotbalu. "Své působení ale pochopitelně beru i jako reprezentaci českého fotbalu, který pozorně sleduji," dodal.

Šestačtyřicetiletý Fousek působí ve strukturách FIFA a UEFA od 90. let a hovoří několika světovými jazyky. Během posledních dvanácti let absolvoval 19 misí v různých fotbalových svazech v Evropě, Asii i Africe. Loni neuspěl ve volbě předsedy FAČR, v níž zvítězil Martin Malík.

Témata:  Fousek, FIFA, Řecko, fotbal, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud