Plzeňští mladíci slaví první výhru! AS Řím zdolali 4:3 i v deseti, zářil Kepl

Autor: iSport.cz, jon
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Viktoria Plzeň se dočkala první výhry v juniorské Lize mistrů! V rámci UEFA Youth League se utkala s AS Řím, které porazila 4:3. V divokém utkání Západočeši prohrávali už 1:3, ale nakonec dokázali zápas otočit na svou stranu. V závěru rozhodl kanonýr Tomáš Kepl, autor dvou branek. Plzeň uspěla i přesto, že od 80. minuty dohrávala bez vyloučeného obránce Václava Svobody. Tým trenéra Jiřího Žiláka navázal na úvodní remízu 1:1 s CSKA Moskva.

Předehra večerní slávy na Stadio Olimpico dopadla pro plzeňskou Viktorii výborně. Západočeši sice v zápase devatenáctek dvakrát prohrávali, ale i tak dotáhli utkání do vítězného konce.

Domácí se ujali vedení po dvanácti minutách hry hned z první vážnější akce. Ještě v prvním poločase ale Plzeň srovnala, když se po rohovém kopu prosadil kapitán Václav Míka.

Po přestávce opět víc zlobili mladíci římského celku. Po příchodu ze šaten udeřili ve 48. a 50. minutě a vykročili za výhrou. Jenže hosté ani tak zápas nezabalili. V 62. minutě snížil po individuální akci Tomáš Kepl a Viktoria se hnala za vyrováním.

O deset minut později se snaha vyplatila. Kepl se po kličce gólmanovi znovu dostal do zakončení, kde na poslední chvíli zasáhl domácí obránce. Kepl ale odražený balon vrátil před bránu na Pihrta a ten se nemýlil - vyrovnáno, 3:3!

V dramatickém závěru to s důrazem přehnal pravý obránce Václav Svoboda a v 80. minutě šel po dvou žlutých kartách ze hřiště. Plzeň nakonec urvala výhru i v deseti. V 90. minutě Kepl znovu obešel kličkou gólmana a tentokrát zamířil přesně. Západočeský talent a nejlepší střelec týmu svou druhou brankou v utkání zařídil plzeňské Viktorii první výhru v UEFA Youth League!

2. kolo UEFA Youth League pro fotbalisty do 19 let:

Skupina G:

AS Řím - Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)

Branky: 13. Simonetti, 48. Bouah, 50. D'Orazio - 62. a 90. Kepl, 21. Míka, 72. Pihrt. ČK: 80. Svoboda (Plzeň).

Sestava Plzně: Mařík - Svoboda, Gabriel, Míka, K. Žilák - Pek (89. Hranáč), Šulc, Petr (85. Plecitý) - Selnar (85. Vrba), Kepl, Hezoučký (57. Pihrt). Trenér: J. Žilák.

Tabulka:

1. Real Madrid 2 2 0 0 7:2 6
2. Plzeň 2 1 1 0 5:4 4
3. CSKA Moskva 2 0 1 1 2:5 1
4. AS Řím 2 0 0 2 4:7 0

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.