Hvězdný Neymar: přestup po 15 letech! Přešel ke konkurenci, ve hře miliardy | iSport.cz
12. září 2020 • 14:00

Hvězdný Neymar: přestup po 15 letech! Přešel ke konkurenci, ve hře miliardy

Autor: ČTK, pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Má ještě trenér Kozel Baníku co dát? Posune Grussmann klub výš?
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný brazilský fotbalista Neymar se po 15 letech partnerství s firmou Nike upsal konkurenční Pumě. Německý výrobce sportovního oblečení a potřeb dnes informoval o tom, že s osmadvacetiletým útočníkem Paris St. Germain podepsal dlouhodobou smlouvu. Délku kontraktu ani další detaily nezveřejnil.„Je fantastické, že se Neymar stal členem rodiny Puma,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Björn Gulden. „Je to jeden z nejlepších hráčů světa a má neuvěřitelný vliv na fotbal a mladé lidi. Nemůžu se dočkat naší spolupráce na hřišti i mimo něj,“ dodal.

Neymar měl smlouvu s Nike od třinácti let. Posléze se z něj stal jeden z nejlépe placených sportovců světa a před třemi lety z něj Paris St. Germain udělal nejdražšího fotbalistu planety, když za něj zaplatil Barceloně 222 milionů eur (zhruba 5,9 miliardy korun).

Podle médií měla Neymarova smlouva s Nike, jež fotbalistovi zaručovala 105 milionů dolarů (zhruba 2,4 miliardy korun) za jedenáct let, vypršet až příští rok. Obě strany se však při jednání o jejím prodloužení údajně rozcházely ve finančních podmínkách.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud