Antonín Panenka leží v nemocnici, legendární fotbalista je ve vážném stavu na JIP | iSport.cz
7. října 2020 • 15:35

Strach o fotbalovou legendu. Antonín Panenka leží na JIP, má koronavirus

Autor: krm, ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
18
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: West Ham skóruje v Liverpoolu, co Arsenal proti United?
Bouřlivák Rada: pro Sport se rozohnil nad vládními opatřeními
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární fotbalista Antonín Panenka je hospitalizován ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče. Bez bližších informací to oznámili Bohemians, podle aktuálních výsledků testů je bývalý slavný záložník pozitivní na koronavirus. Autor slavné penalty, jehož dloubák zařídil reprezentaci vítězství na ME 1976, byl dnes převezen do nemocnice a je připojený na přístrojích.Bývalého kreativního záložníka nejvíce proslavila vítězná penalta ve finále ME v Bělehradu proti Německu, kterou tehdy netradičně kopl dloubákem doprostřed branky. Jeho „panenka“ se stala oficiálním fotbalovým termínem používaným po celém světě.

„Antonín Panenka byl dnes ve vážném stavu převezen na JIP do nemocnice, kde je připojen na přístrojích. Více jeho stav zatím nebudeme komentovat,“ uvedli Bohemians na sociálních sítích. Později potvrdili, že podle aktuálních výsledků je pozitivní na koronavirus.

Čestnému prezidentovi klubu se mělo přitížit v během úterý. „Měli jsme jít na karty ještě s Karolem Dobiašem, ale Tonda mi volal, že je mu blbě a bolí ho celé tělo,“ řekl Sportu další fotbalový internacionál Ladislav Vízek. 

Zpráva o jeho zdravotním stavu letí světem a brzké uzdravení mu přejí kluby bez ohledu na rivalitu „Všichni ve Spartě jsme v myšlenkách s Vámi, Tondo. Pevně věříme, že i tenhle zápas zvládnete!“ stojí na letenském twitterovém účtu. Podobně se vyjádřila i česká fotbalová reprezentace a živě se zajímá i španělský magazín Panenka, který je po českém mistru Evropy pojmenován. 

Panenka téměř celý fotbalový život strávil v Bohemians, čtyři roky působil v Rapidu Vídeň a v Rakousku ještě na závěr kariéry dohrával v nižších soutěžích. Za národní tým odehrál 59 zápasů a vstřelil 17 gólů. Vedle zlata z Bělehradu má Panenka i bronz z italského Eura z roku 1980, kdy byl také vyhlášen nejlepším fotbalistou Československa.

V roce 2008 dostal státní vyznamenání od tehdejšího prezidenta Václava Klause, loni se Panenka stal laureátem hlavní ceny Českého klubu fair play.

Panenka a Dobiaš v Síni slávy deníku Sport! Došlo i na fígly u slavné penalty

KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát

Vstoupit do diskuse
18
Články odjinud


Články odjinud