Na Šmicera a „jeho“ Evoluci si posvítila policie. Přijela na udání! | iSport.cz
Radek Špryňar
7. ledna 2021 • 04:40

Na Šmicera a „jeho“ Evoluci si posvítila policie. Přijela na udání!

Vstoupit do diskuse
25
TOP VIDEA
Opava - Sparta: Juliš tečoval Karlssonovu ránu do sítě, 1:0 pro Letenské!
LIGA NARUBY: eskymák Hancko, křik na Radu a střela do rozhodcovského pozadí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špinavé praktiky českého fotbalového zákulisí poznal na vlastní kůži Vladimír Šmicer, jeden z možných adeptů na nového předsedu FAČR. V rámci „kampaně“ iniciativy Fotbalové evoluce, jejíž je bývalý reprezentant hlavní tváří, se dostal do křížku s Policií České republiky. Ta přijela na udání rozpustit setkání FE s funkcionáři z Pardubického kraje. Podle informací iSport.cz je celá kauza důsledkem vyhroceného předvolebního boje v regionu.



Iniciativa Fotbalová evoluce v čele s Vladimírem Šmicerem jezdí po okresech a krajích, diskutuje s lidmi z fotbalu, setkává se s funkcionáři a snaží se být nápomocná před volbami na okresní a krajské úrovni.

Jedno z těchto setkání proběhlo krátce před Vánocemi právě v Pardubickém kraji. Vzhledem k neutěšené zdravotní situaci v zemi se zhruba třicítka funkcionářů sešla v lese u hájenky u obce Libchavy. „Uvědomovali jsme si porušení vládních nařízení, proto jsme byli mimo vesnici, snažili jsme se dodržovat rozestupy,“ řekl Sportu účastník schůzky.

Na akci však nečekaně dorazili policisté. Na udání.

„Sami nám to řekli. Prý v tomto případě musí konat. Je jasné, kdo nás udal. Lidé od Blaschkeho,“ dodává zdroj.

Po půlhodině schůze končila. Policisté vše přijeli překontrolovat. Přestupek byl na místě vyřešen domluvou. Reálie adventní události potvrdil pro iSport.cz samotný Vladimír Šmicer. „Ano, bylo to tak,“ připouští. Víc se k celé záležitosti nechtěl vyjadřovat.

Pardubický krajský fotbalový svaz už osm let řídí zmiňovaný Michal Blaschke, jemuž do funkce pomohl vliv tehdejšího svazového místopředsedy Romana Berbra. Ostatně, v kraji se Blaschkemu přezdívá „malý Berbr“. „Informace o této kauze nemám žádné, ovšem pokud na setkání přijela Policie ČR, tak pravděpodobně byl asi porušen zákon, což v této složité době boje proti COVID-19 je hazardování se zdravím našich spoluobčanů,“ uvedl.

Na Pardubicku měly volby na okresech začít už 2. ledna. Kvůli složité pandemické situaci v tuzemsku se volební valné hromady odložily až na polovinu února. Stejně jako v dalších krajích.

Vstoupit do diskuse
25
Články odjinud


Články odjinud