Fotbalové volby ONLINE: Drama v Táboře i Prachaticích. Odpůrce Berbra obhájil | iSport.cz
15. dubna 2021 • 20:00

Fotbalové volby ONLINE: Drama v Táboře i Prachaticích. Odpůrce Berbra obhájil

Vstoupit do diskuse
36
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Další smršť, co semlela Slavii. Na hřišti klobouk dolů, mimo něj antireklama
Slavia v Evropské lize končí. Proti Arsenalu rozhodla šestiminutová smršť
VŠECHNA VIDEA ZDE

V českém fotbale probíhají přípravy na volbu nového vedení FAČR. Po zatčení a pádu mocného místopředsedy Romana Berbra půjde o zásadní moment, který určí budoucnost nejpopulárnějšího sportu v zemi. Kteří kandidáti se chtějí ucházet o nejvyšší funkce? Jaká je situace na okresech a krajích? Sledujte ONLINE na iSport.cz.Volby vedení FAČR ONLINE>>>

ONLINE PŘENOS - Volby vedení FAČR ...
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Karel Poborský Karel Poborský Martin Malík Martin Malík Roman Berbr Roman Berbr Vladimír Šmicer Vladimír Šmicer Výsledky voleb Výsledky voleb
Obnovit
Zprávy ze dne 15. 4. 2021
20:21
Včera
 

Prachaticích to bylo taky nesmírně těsné. Dosavadní předseda Jiří Trněný o jeden hlas obhájil dosavadní mandát a zůstává předsedou hodně sledovaného okresu. Dlouholetý odpůrce Romana Berbr odrazil snahy protikandidáta Pavla Hodiny, za nímž stály některé nespokojené kluby. Trněný zvítězil 11:10, ve výkonném výboru má jeho "křídlo" většinu.

Zprávy ze dne 15. 4. 2021
19:20
Včera
 

Drama v Táboře vyznělo pro jednoho z předních lídrů Fevoluce! V okresních volbách zvítězil s počtem dvaceti hlasů Tomáš Maruška, o jeden méně získal dosavadní předseda Josef Skalák, který okres vedl deset let.

Zprávy ze dne 15. 4. 2021
19:01
Včera
 

Petr Junek, sympatizant Fevoluce, je novým předsedou OFS Semily. Protikandidáta neměl. Dosavadnímu místopředsedovi odevzdalo hlas všech 25 přítomných delegátů. "Jsem spokojený i se složením výkonného výboru. Došlo k malinké obměně, což je ale jen ku prospěchu věci," krátce uvedl Junek pro iSport.cz. Na minulé valné hromadě v roce 2017 volil jeho okres Petra Fouska, nikoli Berbrova kandidáta Martina Malíka.

Zprávy ze dne 15. 4. 2021
09:29
Včera
 

Ze 76 okresních valných hromad zbývají už jenom čtyři. Z toho tři proběhnou dnes. Poslední se koná 21. dubna ve Strakonicích.

Prachaticích dojde na vyhrocený souboj. Dosavadní předseda Jiří Trněný, dlouholetý oponent Romana Berbr, si i v časech jeho moci dokázal obhájit svůj post. Nyní mu ovšem některé nespokojené kluby postavily do cesty svého kandidáta Pavla Hodinu a mají reálnou šanci na úspěch.

Táboře chtějí být předsedou tři muži. Dosavadní předseda Josef Skalák, který okres vede už deset let. František Anděl, dlouholetý předseda okresního STK a funkcionář FC Táborsko. Tomáš Maruška, přední zástupce Fevoluce.

Semilech se očekává klidnější průběh. Na předsedu se hlásí Petr Junek. Dosavadní místopředseda, který se však s Petrem Herzem už dělil o předsednické pravomoci. Junek se počítá k sympatizantům Fevoluce. Na minulé valné hromadě v roce 2017 volil jeho okres Petra Fouska, nikoli Berbrova kandidáta Martina Malíka.

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
22:09
14. 4. 2021
 

Jan Koller byl zvolen do výkonného výboru OFS Písek. A zůstane v něm. Dopředu sice hlásil, že pokud volby nedopadnou podle jeho představ, z výkonného výboru odstoupí. Přestože boj o předsedou vyhrál Michal Řezáč nad Romanem Šimkem, zástupcem Fevoluce, nejlepší reprezentační střelec fotbalovou okresní vládu neopustí. „Vzhledem k tomu, kdo byl zvolen do výkonného výboru, jsem se v něm rozhodl zůstat,“ říká Koller. Co to znamená? Že složení výboru dává Kollerovi naději na většinu. Jan Koller dostal 21 hlasů, druhý nejvyšší počet.

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
18:48
14. 4. 2021
Výsledky voleb

Písku obhájil svou pozici Michal Řezáč, získal 24 hlasů. Roman Šimek z Fevoluce pouze 8. Nyní se volí výkonný výbor, do něhož kandiduje – pokud si to pod vlivem neúspěšné volby předsedy nerozmyslel, což je pravděpodobné – za Fevoluci také Jan Koller. Je na místě osobně přítomen.

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
18:31
14. 4. 2021
Výsledky voleb

Jindřichově Hradci vyhrál zástupce Fevoluce Marek Černoch nad Janem Pytlem v poměru 35:5. Černoch je známý sporem s Romanem Berbrem z roku 2015.

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
14:55
14. 4. 2021
 

Dnes je uzávěrka kandidátek pro valnou hromadu Plzeňského krajského fotbalového svazu, bašty bývalého mocného bosse Romana Berbra. Zájem utkat se o předsedu projevili už dříve dva muži: místopředseda Řídící komise pro Čechy Martin Drobný a trenér Aleš Jindra, za nímž stojí iniciativa klubů požadující očistu tuzemského sportu číslo 1. Valná hromada Plzeňského KFS se koná za týden, 21. dubna.

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
13:07
14. 4. 2021
 

Co se nepodařilo ani Romanu Berbrovi v době jeho největší síly, může nastat hned v prvních volbách po jeho pádu. Dlouholetý předseda prachatického OFS Jiří Trněný čelí silné opozici, která má v pátek 15. dubna naději na úspěch. Více čtěte ZDE>>> 

Zprávy ze dne 14. 4. 2021
09:50
14. 4. 2021
 

Na dnešek se chystají dvě okresní valné hromady. Obě s účastí Fevoluce, obě se známými jmény na kandidátce.

Jindřichově Hradci se o místo předsedy utkají Jan Pytel a Marek Černoch. Černoch kandiduje za Fevoluci a není to neznámé jméno. V roce 2015 se utkal s Romanem Berbrem a pochopitelně prohrál. Od disciplinárky dostal pokutu 10 000 korun a stopku na půl roku.

Písku obhajuje svou pozici Michal Řezáč, proti němu jde do boje Roman Šimek z Fevoluce. Na místo člena výkonného výboru (12 uchazečů o 6 míst) a do odvolací a revizní komise (7 uchazečů o 3 místa) kandiduje Jan Koller. Ten už dříve prohlásil, že v případě svého zvolení do výkonného výboru tuto funkci bude zastávat pouze tehdy, pokud spolu s ním budou zvolení názorově spříznění lidé.

 

VIDEO

Vstoupit do diskuse
36
Články odjinud


Články odjinud