UEFA zrušila řízení proti zakladatelům Superligy, zároveň podala odvolání | iSport.cz
28. září 2021 • 10:16

UEFA zrušila řízení proti zakladatelům Superligy, zároveň podala odvolání

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA zrušila disciplinární řízení s Barcelonou, Juventusem a Realem Madrid, které se jako poslední nedistancovaly od projektu Superligy. UEFA tak vyhověla požadavku obchodního soudu v Madridu, zároveň ale podala odvolání k vyššímu španělskému soudu.Madridský soud nejprve v červnu vyzval evropskou federaci, aby disciplinární řízení zastavila, a minulý týden jí dal pět dnů na to, aby řízení proti superligovým klubům zrušila. „Odvolací komise UEFA označila řízení za neplatné a anulované, jako kdyby nebylo vůbec zahájeno,“ uvedla v pondělí večer UEFA.

Evropská fotbalová unie chtěla potrestat 12 evropských velkoklubů, které letos v dubnu oznámily založení samostatné superligy. Projekt nevydržel od ohlášení ani 48 hodin, poté co od něj pod tlakem vlastních fanoušků i vlády odstoupila anglická šestice Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham, Manchester United a Manchester City. Brzy je následovaly další tři zakládající kluby AC Milán, Inter Milán a Atlético Madrid.

Těchto devět klubů se dohodlo v rámci urovnání sporu s UEFA na tom, že se vzdají pěti procent prize money z jedné pohárové sezony. Společně také měly zaplatit jako „gesto dobré vůle“ 15 milionů eur (381 milionů korun), jež měly putovat do mládežnického a amatérského fotbalu. Ani tyto sankce nyní UEFA nebude vyžadovat.

„UEFA informovala těchto devět klubů, že vzhledem k probíhajícímu soudnímu řízení v Madridu a abychom se vyhnuli zbytečným komplikacím, nebude UEFA požadovat platbu, kterou kluby ve svém prohlášení navrhly v květnu,“ uvedli zástupci evropské federace.

UEFA, jejíž Ligu mistrů projekt superligy ohrožoval, se ale snahy potrestat zbylé trio klubů nevzdává. Její právní zástupci se proti rozhodnutí obchodního soudu odvolali a zároveň dali podnět na odvolání soudce z tohoto případu. UEFA zároveň spoléhá na to, že jí dá ve sporu s trojící rebelujících klubů za pravdu Evropský soudní dvůr v Lucemburku.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud