26. května 2022 • 13:00

Turnaj, na němž zářili Souček, Hložek či Zirkzee. CEE Cup čeká desátý ročník

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Blueline: Stanley Cup pro Colorado. Je Makar nový Orr?
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
VŠECHNA VIDEA ZDE

S dvouletým zpožděním způsobeným covidem je tu jubilejní 10. ročník fotbalového turnaje CEE Cup. Zajímavé mezinárodní klání pro hráče v kategorii U19 se uskuteční v termínu 22. – 26. července 2022. Zápasy šesti týmů včetně Slavie a Sparty ve dvou skupinách se už tradičně odehrají na hřištích Tréninkového centra mládeže (TCM) Sparty na Strahově. Finálové utkání bude podobně jako ve všech posledních ročnících CEE Cupu na prvoligovém stadionu v legendárním vršovickém Ďolíčku.Od posledního odehraného finále CEE Cupu uběhlo víc než tisíc dní, konání dvou ročníků zamezila pandemie COVID-19.

Letošního jubilejního 10. ročníku turnaje se zúčastní, kromě tradičních domácích týmů Sparty a Slavie, opět špičkové kluby ze zahraničí. Z Jižní Ameriky to bude brazilské Palmeiras SE a mexický tým Tigres UANL. Dalším týmem a současně nováčkem turnaje je anglický klub s velmi bohatou historií – Aston Villa. Bonusem v těchto nelehkých časech je pak účast ukrajinského Dynama Kyjev.

„Po dvou opravdu velmi těžkých letech s covidem, kdy jsme s velkou lítostí museli konání tolik očekávaného jubilejního ročníku opakovaně odkládat, jsme se letošního jara nemohli dočkat. Chvíle, kdy do našich životů, po všem předchozím, vstoupila válka na Ukrajině, nás poznamenala na věky. Proto jsme opravdu nesmírně potěšeni, že nám bylo dopřáno, abychom alespoň velmi skromným přičiněním mohli zmírnit utrpení několika mladých sportovců z Ukrajiny tím, že jim umožníme věnovat se tomu, co celý život milují – fotbalu,“ uvedl Roberto De Blasio, zakladatel turnaje a předseda organizačního výboru CEE Cupu.

Tradiční turnaj je prestižní mezinárodní plejádou talentů, jejichž vzájemnou sportovní konfrontaci pozorně sledují nejen specializovaní trenéři a fotbaloví skauti z celého světa.

„Jsme přesvědčeni, že desátý ročník bude znovu skvělou přehlídkou špičkového mládežnického fotbalu a že v Praze opět uvidíme mnoho vynikajících individualit, jakými v minulých ročnících byli například Adam Hložek, Tomáš Souček, Joshua Zirkzee (Anderlecht), Danilo dos Santos de Oliveira (Palmeiras), Adam Karabec a mnozí další,“ dodal De Blasio.

Celý turnaj se jako vždy opírá o úzkou spolupráci jak s úseky mládeže Sparty a Slavie, tak o patronát ze strany FAČR.

Sportovní ředitel mládeže Sparty Jaroslav Hřebík zdůraznil: „Na turnaj se těším opravdu moc. To čekání na 10. ročník už bylo strašně dlouhé. CEE Cup představuje naprosto skvělou příležitost mezinárodní konfrontaci pro náš mládežnický fotbal v tak důležité kategorii jako je U19. A věřím, že nejen pro tu sparťanskou a slávistickou. Navíc v domácím prostředí. Soupeření se špičkovými zahraničními kluby je vždy neocenitelným zdrojem inspirace k dalšímu rozvoji naší klubové akademie.“

Čekání na další ročník turnaje už bylo dlouhé i pro pražskou Slavii.

„Všichni už se na turnaj moc těšíme. Naše akademie zažívá velký rozvoj a nic jiného než ty nejtěžší zápasy, nás neposune dál. Zápasy CEE Cupu jsou tak vítanou příležitostí pro naše hráče i celý klub. Velmi si vážíme možnosti účastnit se už tradičně takto silně obsazeného turnaje. Letos navíc jde o jubilejní desátý ročník, což se jeví jako velmi dobrá příležitost konečně prolomit dosavadní historii a zapsat se mezi jeho vítěze,“ odhodlaně vzkázal Petr Hurych, manažer akademie Slavia Praha.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud