8. října 2022 • 11:08

Berbr jde kvůli kauze Šváb k soudu, s ním dalších 20 lidí a prý i Vyšehrad

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 98 ligových gólů Slavie ve stříbrné sezoně 2022/23
Příbram - Pardubice: Se Starkou na „balkónku“ sledují baráž i Vémola s Rittigem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra čeká v brzké době soudní líčení. Vrchní státní zastupitelství v Praze na něj podalo podle deníku Právo v tomto týdnu obžalobu v kauze s krycím jménem Šváb, týkající se ovlivňování výsledků fotbalových utkání i korupce. Na lavici obžalovaných by mělo usednout dalších dvacet lidí a jedna právnická osoba, kterou je podle všeho klub Slavoj Vyšehrad.Podle vyšetřovatelů ovlivňovali pachatelé výsledky zápasů v druhé a třetí lize prostřednictvím rozhodčích. Policie je viní z podplácení, přijímání úplatků, zpronevěry nebo z účasti na organizované zločinecké skupině, za což hrozí až 12 let vězení. Případ se týká i vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu. Řešit ho nyní bude Okresní soudu Plzeň-město.

Kauzu odstartoval v říjnu 2020 policejní zásah na několika místech včetně pražského sídla FAČR. Berbr poté putoval na čtvrt roku do vazby, stejně jako někdejší sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz. Jedinou obviněnou právnickou osobou je podle dřívějších informací právě Slavoj Vyšehrad. Do vazby soud poslal také rozhodčího Tomáše Grimma a bývalého prvoligového hráče Michala Káníka.

Kriminalisté tvrdí, že ovlivňování výsledků řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií šlo hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil do druhé ligy. Zápasy byly údajně ovlivňovány i za účelem sázek. Berbr je obviněn rovněž ze zpronevěry 850.000 korun z Plzeňského krajského svazu, obvinění stejně jako Rogoz odmítá.

Hlavní podezřelí jsou čtyři, jednomu z nich hrozí až 12 let odnětí svobody, zbylým třem o dva roky méně.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud