Štěpán Filípek
11. ledna 2023 • 14:22

Brabec nastoupí na překvapivé angažmá, šéfovat z lavičky nebude

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho jméno figurovalo na „waiting listu“ tuzemských trenérů. Očekávalo se, že by se po konci v roli asistenta Bohemians mohl ujmout některého ligového týmu coby hlavní kouč. Ostatně, nedávno se o něm mluvilo v souvislosti s Českými Budějovicemi. Jenže Erich Brabec, jenž je znám i jako televizní expert a spolukomentátor, se vydává úplně jiným směrem, a to hned v několika ohledech. Na čas nechává trenérský džob stranou a novou práci nepřijme v žádném klubu, ale na Strahově – v sídle fotbalové asociace. A je tu ještě jeden podstatný rozdíl...Také o FAČR se v Brabcově případě už dříve spekulovalo, dokonce v souvislosti s pozicí technického ředitele. Na půdě asociace se nakonec objeví, ale v jiné – a nečekané úloze.

Podle informací serveru iSport.cz nastoupí jako šéf úseku ženského fotbalu. „V této chvíli k tomu nemám co říct, ponechal bych to bez komentáře,“ uvedl na přímý dotaz Brabec.

Přesto se již seznamuje s agendou a jeho jmenování by mělo být formalitou: shoda na něm panuje mezi technickým ředitelem FAČR Zdeňkem Psotkou i nejvyšším vedením.

Brabec s ženským fotbalem dosud neměl zkušenosti, byť v minulosti byl kandidátem na pozici trenéra ženského týmu Sparty. To, že někdejší mládežnický trenér Sparty, kouč druholigové Vlašimi a asistent Luďka Klusáčka v Bohemians, kde sám skončil ke konci roku 2021, uvažuje o jiné dráze, dal najevo i v rozhovoru pro iSport.cz v lednu loňského roku.

„Přemýšlím o tom, jestli je trenérská kariéra to pravé, jak dál. Jestli po šesti a půl letech nenastal čas ji opustit a vyzkoušet si něco jiného, i když neříkám nastálo. Podívat se na to, jak dělat fotbal z druhé strany,“ prohlásil.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud