31. března 2023 • 12:25

Advokát u soudu s Peltou útočil: Prý pejsek s kočičkou pekli dort

Autor: šp, šq
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Oslavy ve velkém na Letenské pláni. Sparťanská „armáda“ vítá 37. titul
SESTŘIH: USA - Německo 3:4p. Šokující obrat dokonal v prodloužení Tiffels
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi ostrý byl včera směrem k obžalobě v soudní síni Petr Slepička, právní zástupce obžalovaného Jana Boháče, generálního sekretáře České unie sportu (ČUS). „Obžaloba působí ve stylu, jak pejsek a kočička pekli dort. Před novináři se státní zástupce snažil bulvárně pošpinit mého klienta Boháče, pana Janstu a další, když je osočil, že ovlivnili investiční dotace. Přitom dotacím vůbec nerozumí... Abych srovnal během své závěrečné řeči skóre, musím říct, že mám pochybnosti o jeho chápání trestního zákoníku,“ útočil Slepička na nepřítomného Ondřeje Trčku, který se k soudu dostavil až v odpoledních hodinách.Následně se advokát snažil zpochybnit roli Trčky v jiných trestních kauzách. „Utrpěl debakly, na rok zavřel občana Velké Británie…,“ nadechoval se.

V tu chvíli do Slepičkova zvonivého projevu vstoupila soudkyně Lenka Cihlářová. „Nechovejte se stejně,“ vytkla Boháčovu obhájci. 

Povedlo se jí to jen na chvilku. Slepička měl svou hlavu. Snažil se vysvětlit, že Trčka považuje jednu z tabulek na výpočet dotací za správnou, byť její autorka Jaroslava Krumphanzlová už dříve u soudu uvedla, že tabulku „nastřelila zkusmo, aby jí to nějak vyšlo.“

„Státní zástupce se střelil do obou nohou. Od tabulky, o které i tříleté dítě ví, že není správná, odvíjí škodu. Proto se ptám, jak státní orgán mající dodržovat principy spravedlnosti, považuje tabulku za správnou, když je evidentně špatná. Státní zástupce si selektivně vybírá důkazy, jde o přímo neuvěřitelnou aroganci státní moci.“

Miroslav Pelta dorazil k soudu
Miroslav Pelta dorazil k soudu

V dalších minutách se pustil do ministryně Valachové, vrátil se k jejímu poslednímu svědeckému vystoupení u soudu. „To je na psychologické a psychiatrické vyšetření,“ hřímal Slepička.

A na závěr směrem k Trčkovi ještě dodal. „Polovina závěrečné řeči státního zástupce jsou věci vytržené z kontextu a lži. Lže, jako když tiskne. Jak má potom apelovat ze své pozice na někoho, aby se choval správně, když sám lže,“ tázal se.

Pointa na konec? Když zastupující státní zástupce odcházel ze soudní síně, protože Trčka již čekal za dveřmi, při odchodu pronesl. „Kolega se dostavil, ať si tedy vyslechne komentáře a hodnocení své práce.“ Že nešlo o příliš šťastné vyjádření, dokumentoval smích přítomných v jednací místnosti…

Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud