Ulich: O návratu jsem nepřemýšlel | iSport.cz
Pavel Novotný
3. července 2008 • 10:24

Ulich: O návratu jsem nepřemýšlel

Ivo Ulich
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ivo Ulich ukončil svojí aktivní fotbalovou činnost ve třiatřiceti letech. Jak hodnotí svoji fotbalovou kariéru a jaké má plány do budoucna čtěte v následujícícm rozhovoru.Ivo, vy jste se rozhodl ve 33 letech ukončit kariéru. Neměl jste přece jen chuť pokračovat? Jaké byly ty největší důvody toho, že jste se rozhodl skončit?
Už jsem na to starej (s úsměvem). K ukončení kariéry jsem měl několik důvodů, mezi ty hlavní a nejdůležitější patří především fakt, že se mému klubu (Drážďany) nepodařilo postoupit ze třetí ligy do druhé. Důležitým faktem je i to, že klub má určité finanční potíže, takže jsem jim svým rozhodnutím vlastně ušetřil spoustu peněz a tím pádem jim pomohl. (s úsměvem). Celková situace klubu není jednoduchá, jsou tam problémy i s výstavbou nového stadionu, navíc odešla spousta hráčů. Vedení klubu se rozhodlo vsázet na mladé hráče.

Nepřemýšlel jste o tom, že byste si prodloužil kariéru návratem do české nejvyšší soutěže?
Určitě ne. Byl jsem pevně přesvědčen, že svojí hráčskou kariéru zakončím v zahraničí. Měl jsem nabídku třeba z Hradce Králové, který chtěl pomoci v boji o návrat do nejvyšší soutěže, ale já jsem se rozhodl, že zakončím sezónu tady. Navíc jsem dostal nabídku od Drážďan na to, abych pro klub pracoval jako skaut, takže mám o budoucnosti celkem jasno.

V Německu jste působil několik let. Jak budete na toto období a na vaše další angažmá vzpomínat?
Určitě jenom v dobrém. Zahrál jsem si postupně první, druhou i třetí německou ligu, takže mám poměrně přehled (s úsměvem). Vyzkoušel jsem si na půl roku i působení i nejvyšší japonské soutěži, zahrál jsem si českou ligu za Hradec, Slavii. Všude jsem byl poměrně dlouhou dobu, minimálně dva a půl roku, takže jsem dobře poznal různá prostředí.

Na které své působiště nejraději vzpomínáte?
Všude se mi velmi líbilo, jinak bych samožrejmě v těch týmech nepůsobil. Na každý klub mám příjemné vzpomínky a rád se tam vracím.

Už jste zmínil, že budete pracovat pro Drážďany jako skaut. Přemýšlel jste, co budete dělat v delším časovém horizontu?
Momentálně se budu angažovat zásadně jako skaut Drážďan. Budu půobit jako skaut pro hráče z české soutěže a Slovenska. Snahou klubu je získat levné a talentované hráče, takže práce budu mít určitě dost. Navíc si myslím, že můžu českým a slovenským hráčům velmi pomoci s adaptací a orientací v prostředí. Navíc můj bratr má firmu na výrobu klik, dveřních kování apod., takže se chci v tomto oboru taky trochu angažovat.

Témata:  sport, fotbal, Ulich
Články odjinud


Články odjinud