Vzkaz na Enkeho hrobě: Laro, tatínek už jde

Parte Enkeho
Brankářské rukavice, které Enke po nedělním utkání věnoval knězi.
Místo činu – železniční přejezd, kde se Robert Enke vrhl pod vlak, leží jen 2,5 kilometru od jeho domu.
Nedaleko stanice Eilvese spáchal sebevraždu Robert Enke
Fanoušci Hannoveru oplakávají Roberta Enkeho blízko místa, kde skočil pod vlak
Německý policista hlídkuje u trati, kde v úterý zemřel Robert Enke
Smutná Teresa Enkeová
25
Fotogalerie
Blesk Petr Žaloudek, Blesk Tomáš Pokorný
Fotbal
Začít diskusi (0)

Kameník již vytesal nový náhrobek. Ke jménu Lary Enke (†2) přibyl nápis Robert Enke (†32). Usazen však bude až zítra. Do té doby zůstane na hrobě malé dcery kamenné srdce od její babičky s krutým vzkazem.

„Laro, tatínek už jde," říká nápis modrou křídou na kusu břidlice. Ač kámen ve tvaru srdce vytvořila Lařina babička, na hrob ho ve středu donesla její statečná maminka Teresa.

Čtěte více:
Mrtvý brankář Enke: Na parte má citát od Václava Havla »
Manželka Enkeho: Tajil deprese. Bál se, že přijde o dceru »
Enke (†32) dva dny před smrtí věnoval knězi rukavice »


Na hřbitov v Empede, který je od domu, kde žila s manželem Robertem, co by kamenem dohodil, přišla i s adoptovanou dcerou Leilou.

Osmiměsíční holčičku nesla matka pevně v náručí. Právě o ni se obával brankář bundesligového Hannoveru. Kvůli strachu, že by mohla zemřít tak jako Lara, trpěl nesmírnou depresí.

Ta ho nakonec dovedla až tam, kde již odpočívá jeho malý anděl.

Pohřeb na stadionu pro 50 tisíc lidí

Rodinní příslušníci ronící slzy na střídačkách, kde obvykle sedají hráči, rakev ve středovém kruhu, v němž normálně probíhá výkop zápasu. Fotbalový stadion Hannoveru se dnes promění v místo posledního rozloučení s brankářem Robertem Enkem (†32), který si v úterý vzal život skokem pod vlak.

Veřejný pohřeb začne v 11 hodin a stane se jednou z nejsledovanějších fotbalových událostí v historii Německa. Přímým přenosem ji bude vysílat pět televizních stanic (ARD, NDR, DSF, N24, NTV).

Fanoušci vzpomínají na brankáře Hannoveru Roberta EnkehoFanoušci vzpomínají na brankáře Hannoveru Roberta Enkeho • ČTK/AP

Vedle rodiny a přátel dorazí politické i fotbalové špičky země včetně kompletního národního týmu a očekává se, že chrám pro 50 tisíc diváků bude zaplněn do posledního místa.

Policie předpokládá, že další desetitisíce truchlících budou pietní akci sledovat v okolí stadionu na velkoplošných obrazovkách. U pultu na ploše stadionu se vystřídá několik řečníků, jejichž slova doplní tóny smyčcového kvarteta.

Vdova Teresa (33) veřejně nevystoupí, ale dopředu poslala vzkaz všem lidem nacházejícím se v obtížné životní situaci: „Vždycky existuje jiná cesta, než jakou si vybral Robert."

Brzy odpoledne se pak na hřbitově v městečku Empede, kde Enkeovi řadu let bydleli, uskuteční soukromý rodinný obřad, při němž bude Robert Enke uložen do hrobu vedle zesnulé dcery Lary (†2).

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů