Bývalý ředitel Bohemians Přibyl čelí stíhání | iSport.cz
11. listopadu 2010 • 22:39

Bývalý ředitel Bohemians Přibyl čelí stíhání

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Lukáš Přibyl ukazuje důkaz, že Bohemians 1905 jsou členy svazu
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý ředitel fotbalového klubu Bohemians 1905 Lukáš Přibyl a současný předseda dozorčí rady Petr Svoboda jsou stíháni kvůli podezření ze spáchání trestného činu při přestupech hráčů.Trestní oznámení na ně podal správce konkurzní podstaty zkrachovalého FC Bohemians Praha Jan Draslar a člen věřitelského výboru a hráčský agent Pavel Vandas. Přibyl se Svobodou obvinění odmítají.

Draslar s Vandasem viní Přibyla a Svobodu z toho, že prodejem několika hráčů v čele s Janem Morávkem, který loni přestoupil do Schalke 04, poškodili věřitele, dopustili se podvodu a mařili výkon úředního rozhodnutí. Přibyl to považuje za pokračování snahy o další poškození klubu Bohemians 1905, který vede vleklé spory s FC Bohemians Praha.

"Vše dopadne jako ve všech minulých případech. Jedná se jen o další snahu pana Vejsady (bývalý majitel FC Bohemians Praha) a jeho blízkých spolupracovníků očernit jméno Bohemians 1905 a lidí, kteří v klubu působili a působí. Podobných žalob a trestních oznámení již bylo podáno mnoho, ale tito lidé v nich neuspěli. Třeba jako při nedávném návrhu na insolvenční řízení, které soud také zamítl," řekl dnes ČTK Přibyl.

"Byl jsem na policii jednou podat vysvětlení na konci léta. Policii jsme dodali důkazy, které dle našeho názoru celou situaci osvětlí a stejně jako v předchozích případech se tím tato kauza uzavře. Právníci Bohemians 1905 naopak připravují právní kroky proti panu Vejsadovi a jeho spojencům," uvedl Přibyl, který na konci října z Bohemians 1905 odešel.

Podle Draslara a Vandase vedení Bohemians 1905 nesmělo prodávat hráče, kteří byli součástí konkurzu, bez vědomí Městského soudu v Praze. Přibyl namítá, že s kolegy ve vedení Bohemians 1905 nepostupovali protiprávně. Představitelé FC Bohemians Praha tvrdí, že peníze za Morávka, za kterého Schalke zaplatilo asi 70 milionů korun, měly skončit na účtu zřízeném správcem konkurzní podstaty. To Přibyl odmítl.

"Na základě několika na sobě nezávislých právních analýz jsme měli potvrzené, že byl přestup proveden naprosto v pořádku. Morávek byl hráčem Bohemians 1905 a klub je členem Českomoravského fotbalového svazu. I na fotbalové půdě nám bylo dáno za pravdu, když případ řešila odvolací a revizní komise," řekl Přibyl.

Odmítá i to, že by peníze z přestupů měly skončit na jiném účtu, než kterým disponují Bohemians 1905. "Toto podezření je naprosto absurdní, všechno prošlo účetnictvím, které podléhá několikeré kontrole," prohlásil Přibyl.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud