Dva Petružálkovy góly pomohly Chabarovsku, klub ale propustil Lašáka

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Dvěma góly a jednou asistencí pomohl český útočník Jakub Petružálek k výhře hokejistů Chabarovsku 5:1 nad Novokuzněckem. Amur, který před utkáním propustil slovenského brankáře Jána Lašáka, zvítězil v Kontinentální lize po šesti nezdarech.

Petružálek je nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Po dnešku má na kontě 13 branek a 15 asistencí a v pořadí kanadského bodování se posunul na čtvrté místo.

Proti Novokuzněcku se v druhé třetině trefil dvakrát během necelých čtyř minut, v obou případech využil přesilovou hru. Na čtvrtý gól domácího mužstva pak v závěrečném dějství přihrál Finu Lindgrenovi.

Ján Lašák, který v letech 2004 až 2009 chytal za extraligové Pardubice, působil v Amuru druhou sezonu. V současném ročníku nastoupil mistr světa z roku 2002 k 12 utkáním, z nichž Chabarovsk vyhrál čtyři. Lašák měl v sezoně úspěšnost 90,6 procenta a průměr 3,16 inkasovaných gólů na zápas.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Novokuzněck 5:1 (Petružálek 2+1),

14:00 Čeljabinsk - Barys Astana, Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk, Magnitogorsk - Omsk, Ufa - Spartak Moskva,

16:00 Kazaň - Dinamo Riga, Nižněkamsk - Doněck, Petrohrad - Čerepovec,

16:30 CSKA Moskva - Jaroslavl,

19:00 Lev Praha - Atlant Mytišči, Slovan Bratislava - Nižnij Novgorod.