11. dubna 2013 • 17:44

Čeljabinsk snížil ve finále s Dynamem na 1:2, Češi nebodovali

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Čeljabinsku zvítězili ve třetím finále play off Kontinentální ligy nad Dynamem Moskva 3:1 a snížili stav série na 1:2. Zatím stoprocentní domácí úspěšnost obou týmů v boji o Gagarinův pohár se Traktor pokusí potvrdit v pátek v dalším utkání.

Do dnešního zápasu poprvé zasáhli všichni čtyři čeští hráči v kádrech finalistů. V sestavě Dynama se vedle útočníků Jakuba Petružálka a Marka Kvapila objevil i obránce Filip Novák, který úvodní dva duely vynechal kvůli zranění. Petružálek s Kvapilem ani domácí útočník Jan Bulis na své góly z minulého utkání žádným bodovým příspěvkem nenavázali.

Čeljabinsk si díky trefám Maxima Karpova a Derona Quinta vypracoval ve druhé třetině dvoubrankové vedení, které v úvodu třetí části zvýšil Jegor Dugin. Domácího brankáře Michaela Garnetta připravil o šesté čisté konto v play off v 46. minutě Denis Kokarev, který zaznamenal díky premiérovému gólu v play off čtrnáctý kanadský bod. V týmové produktivitě je druhý za Petružálkem, který má bilanci 7+7.