Kovář se podílel na vítězném gólu Magnitogorsku v 2. prodloužení

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Úřadující držitel Gagarinova poháru pro vítěze Kontinentální hokejové ligy Magnitogorsk vstoupil do semifinálové série proti Kazani výhrou 2:1 v druhém prodloužení. Na vítězném gólu Sergeje Mozjakina z 86. minuty se podílel druhou asistencí Jan Kovář.

Kapitán Metallurgu a nejproduktivnější hráč základní části Mozjakin rozhodl zápas poté, co ho krásnou dlouhou přihrávkou od vlastní brankové čáry na útočnou modrou vyslal Chris Lee. Kanadskému obránci za brankou přiťukl puk Kovář.

Kazaň v prvním duelu finále Východní konference vyšla naprázdno, přestože od 30. minuty po trefě Fjodora Malychina vedla. Za domácí vyrovnal v 38. minutě nejproduktivnější hráč play off Danis Zaripov.

Už v druhé minutě skončil zápas kvůli zranění pro obránce Kazaně Michala Jordána, jemuž u mantinelu spadl na nohu finský útočník Magnitogorsku Tommi Santala. Urostlý český reprezentant musel být odveden do kabiny a na led se už nevrátil.

Série pokračuje druhým zápasem opět v Magnitogorsku v neděli.