Sekáč překonal Furcha, přidal přihrávku a pomohl ukončit Omsku sezonu

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Gól a přihrávka českého útočníka Jiřího Sekáče pomohly hokejistům Kazaně vyřadit v play off Kontinentální ligy Omsk a postoupit do semifinále. Ak Bars vyhrál šestý duel na domácím ledě jednoznačně 5:0, sérii celkově ovládl 4:2 na zápasy a ve finále Východní konference se utká s obhájci titulu z Magnitogorsku.

Dominik Furch v brance hostů dostal první gól už po čtyřech minutách hry, v přesilovce zakončil kazaňskou kombinaci střelou zblízka neobsazený Malychin. Sekáč si podobně najel před Furchovu branku v další početní výhodě v 26. minutě a ve vyřazovací části skóroval popáté.

Třetí gól dostal český brankář za minutu a půl od Lukojanova, v 34. minutě ho po dalším rychlém protiútoku překonal i Tkačov. Do poslední třetiny už v brance Avangardu nastoupil Furchův náhradník Šilin, který inkasoval pátý gól v kazaňské přesilovce po Sekáčově přihrávce a Jarullinově prudké ráně.

Čtvrtfinálové série jsou dohrané také v Západní konferenci, postoupily z nich celky Petrohradu a Jaroslavle.