Kovář má po dvou měsících čisté konto, Francouz nezabránil těsné porážce

Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Jakub Kovář z Jekatěrinburgu si po více než dvou měsících připsal čisté konto v Kontinentální hokejové lize. Devětadvacetiletý gólman se výrazně podílel na dnešní výhře 5:0 nad Čerepovcem, k níž přispěl 38 zákroky.

Severstal sice domácí Avtomobilist přestřílel výrazně 38:28, ale zatímco v jeho brance se museli vystřídat Slovák Július Hudáček a Alexej Artamkin, Kovář byl bezchybný. Písecký rodák neinkasoval potřetí v sezoně a poprvé od 24. září.

Jeho mladší bratr Jan vedl s kapitánským céčkem místo zraněné klubové ikony Sergeje Mozjakina tým Magnitogorsku k výhře 3:2 nad Spartakem Moskva. Český reprezentační centr se do statistik nezapsal, po asistenci si připsali jeho spoluhráč Tomáš Filippi a na straně poražených Lukáš Radil.

Pavel Francouz nezabránil v brance Čeljabinsku domácí porážce 1:2 s Nižním Novgorodem, na jehož prvním gólu se přihrávkou podílel obránce Tomáš Kundrátek. Traktor prohrál po čtyřech zápasech.

Další český brankář Alexander Salák dostal šest gólů na ledě Dynama Moskva a nezabránil porážce Novosibirsku 4:6. Hosté přitom po hattricku Sergeje Koňkova v rozmezí čtyř minut vedli ve 34. minutě 4:1 a Dynamo střídalo brankáře. Třetí třetinu však Novosibirsk prohrál 0:4 a po třetí porážce za sebou mu patří až devátá příčka v tabulce Východní konference.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Nižnij Novgorod 1:2 (za hosty Kundrátek 0+1), Jekatěrinburg - Čerepovec 5:0 (čisté konto Jakub Kovář), Magnitogorsk - Spartak Moskva 3:2 (Filippi - Radil oba 0+1), Lada Togliatti - Dinamo Riga 3:2 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Chanty-Mansijsk 3:1, Dynamo Moskva - Novosibirsk 6:4, Viťaz Podolsk - Vladivostok 2:1 (za domácí Horák 0+1).

Témata:  Sport, hokej, KHL, Kovář, francouz

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H