14. dubna 2018 • 18:33

Sekáč naskočil po zranění do finále KHL, Kazaň napoprvé udolala CSKA 2:1

Jiří Sekáč (vpravo) z Kazaně se snaží obrat o puk Sergeje Andronova z CSKA Moskva ve finále KHL
Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0! Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0!
Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí

Hokejisté Kazaně vyhráli v prvním finálovém zápasu Kontinentální ligy nad CSKA Moskva 2:1. K úvodnímu vítězství v sérii o titul jim pomohl i český útočník Jiří Sekáč, který se do play off vrátil po zranění.

Podle původních informací měla sezona pro českého reprezentanta kvůli zdravotním problémům již skončit, Ak Bars však před finále Sekáče stáhli ze seznamu zraněných hráčů. Pětadvacetiletý odchovanec Kladna se zranil 23. března v pátém čtvrtfinále proti Magnitogorsku a vynechal pak celou semifinálovou sérii proti Čeljabinsku.

Účastník únorových olympijských her v Pchjongčchangu Sekáč odehrál v play off 11. zápas, ale bilanci čtyř gólů a osmi asistencí v něm nerozšířil. Obě branky domácího mužstva vstřelil Stanislav Galijev, v 34. minutě vyrovnal Valerij Ničuškin. Druhý finálový duel se v Kazani hraje v pondělí.

Domácí: 08:49. Galijev, 48:15. Galijev

Hosté: 33:59. Ničuškin

Domácí: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Batyršin, Ljamkin, Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Zaripov (A), Tkačov – Burmistrov, Lukojanov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov (C), Klinkhammer.

Hosté: L. Johansson (I. Sorokin) – Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Naumenkov (C), Makjejev – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Grigorenko, Šumakov, Šalunov – Tělegin, Andronov, V. Žarkov – P. Karnauchov, Scott (A), Světlakov.

Fraňo, Odinš – Šišlo, Šalagin.

TatNěfť Arena, Kazaň

8 890 diváků

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>