KHL před startem sezony: 131 nakažených, Jokerit nemá kde hrát | iSport.cz
31. srpna 2020 • 13:49

KHL před startem sezony: 131 nakažených, Jokerit nemá kde hrát

Autor: mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu večer v Moskvě to vypukne. Tamní CSKA v otevíracím duelu nové sezony KHL vyzve kazaňský Ak Bars. O kdovíjakém natěšení ruských fanoušků však nemůže být řeč. Kontinentální liga se podle všeho rozehraje, ale jak to půjde dál, nemá nikdo ani zdání. Všichni jen doufají.Vedení nadnárodní soutěže v pondělí dopoledne alespoň přiškrtilo spekulace týkající se počtu infikovaných nemocí COVID-19. Oficiální údaj po aktuálním sčítání zní: 131 nakažených koronavirem. „Z nich se 57 již zotavilo a začalo trénovat. Chtěl bych poznamenat, že každý měl mírný průběh nemoci, všichni byli pod neustálým dohledem klubových lékařů, zdraví dotyčných taktéž monitorovala lékařská služba KHL,“ prohlásil prezident KHL Alexej Morozov.

Podle jeho vyjádření se koronavirové problémy dotkly až na výjimky všech klubů. „Každý si je dobře vědom problémů, kterým čelí liga a naše mužstva. Pandemie a související omezení byla skutečnou zkouškou naší síly. Některé týmy musely umístit několik hráčů do karantény a téměř každý klub musel změnit své předsezonní plány,“ doplnil Morozov.

To se týkalo především Avangardu Omsk, kde podle sdělení generálního ředitele klubu Alexeje Volkova dne 21. července prošlo hned dvacet lidí z týmu pozitivním testováním na přítomnost koronaviru. Existují sice teorie, podle nichž je tedy kádr sibiřského celku dostatečně promořený a odolnější vůči případné další nákaze, ovšem jistotou, že mají po starostech, se v Omsku neutěšují. 

„Nebylo prokázáno, jak dlouho vydrží protilátky proti koronaviru, zda je možné onemocnět podruhé. Chápu to tak, že i takové případy se objevují. Teď už nikdo nemůže s jistotou říkat nic. Každopádně v této fázi by téměř všichni z nás měli mít v těle protilátky. Doufáme, že nedojde k žádné druhé vlně, že protilátky budou s virem účinně bojovat,“ věří Volkov.

Hokejové Rusko není v opatřeních jednotné

O nejbližší budoucnosti nemají vůbec jasno v Helsinkách, tamní Jokerit dokonce čelí snahám z oficiálních míst, aby se bojů v KHL zřekl. Finská vláda dosud zaplombovala hranice s Ruskou federací a není známo, kdy a za jakých okolností ji opět otevře. „Příští týden, doufejme, dostaneme odpověď,“ píše se v oficiálním vyjádření na stránkách populárního klubu.

První domácí partie Jokeritu s českými obránci Jakubem Krejčíkem a Davidem Skleničkou je v plánu ve středu 9. září, kdy má v Hartwall areně hrát Nižněkamsk. „Ale i se všemi těmito problémy existuje spousta dobrých zpráv,“ povzbuzuje šéf ligy Morozov všechny zainteresované.

Co má na mysli? „Naše týmy jsou díky zavedení platového stropu silnější, kluby si pořídily zajímavé zahraniční posily, objevují se nadějní mladíci. To všechno ukazuje na vzrušující a zajímavý šampionát. Našli jsme odpovědi téměř na každý problém a jsme v procesu řešení posledních několika otázek,“ zůstává Morozov optimistou. Nebo se tak alespoň tváří.

Také hokejové Rusko pracuje s opatřeními ohledně počtu diváků na stadionech. Jisté je, že v Astaně, Čerepovci a Novosibirsku se na zápas nepodívá jediný divák, tamní úřady to zakázaly. KHL zatím v tomto nemá jednotný postup, otázku návštěvnosti ponechává na vyjednávání klubů s úřady. „Je nutné dodržovat doporučení regionálních úřadů a také sledovat, kolik fanoušků může aréna pojmout, za předpokladu dodržení všech bezpečnostních opatření,“ doplnil Morozov.

Například v hokeji posedlé Jaroslavli obsadí pouze třicet procent kapacity.

Na soupiskách týmů KHL figuruje 21 českých hráčů.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud