Kovářovi utekla čtvrtá nula sezony o minutu, Hyka zase pálil ostrými

Autor: ČTK, ros
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Minuta a pět vteřin dělily Jakuba Kováře z Jekatěrinburgu od čtvrté vychytané nuly v sezoně KHL, kterou by se dotáhl do čela této brankářské statistiky. Hosté nicméně na ledě hokejistů Lokomotivu Jaroslavl zvítězili 2:1 a po třetí výhře za sebou ztrácejí jediný bod na první místo ve Východní konferenci.

Tomáš Hyka otevřel skóre utkání Čeljabinsku s Kazaní, v kterém domácí tým nakonec zvítězil rovněž 2:1. Necelou půlminutu po zahájení druhé třetiny poslal český útočník Traktor do vedení dorážkou v přesilové hře a s 18 body srovnal krok s nejproduktivnějším krajanem v lize Dmitrijem Jaškinem z moskevského Dynama. To doma podlehlo Čerepovci po nájezdech 2:3.

KHL:

Čeljabinsk - Kazaň 2:1 (za domácí Hyka 1+0), Nižněkamsk - Barys Nur-Sultan 1:2, Nižnij Novgorod - Kunlun Red Star 2:0, CSKA Moskva - Ufa 5:3, Dynamo Moskva - Čerepovec 2:3 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Jekatěrinburg 1:2, Viťaz Podolsk - Petrohrad 1:8, Dinamo Riga - HK Soči 1:3.