Skvělý Kovář! Omsk zastavil 37 zákroky, Jaškin přispěl asistencí k výhře

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Brankář Jakub Kovář pomohl 37 zákroky hokejistům Jekatěrinburgu v osmifinále KHL porazit Omsk 2:1 a snížit stav série na 1:2. Vyrovnaný zápas rozhodl Georgij Bělousov 68 sekund před závěrečnou sirénou. Útočník Dmitrij Jaškin přispěl asistencí k vítězství Dynama Moskva, které triumfem v prodloužení strhlo vedení v sérii na svoji stranu.

Gólman Omsku Šimon Hrubec do utkání nezasáhl. Útočník Jiří Sekáč ani ve třetím zápase Avangardu v play off nebodoval.

Naopak poprvé v letošních bojích o Gagarinův pohár vyšel naprázdno Andrej Nestrašil z Magnitogorsku, který zvítězil 2:1 na ledě Barysu Nur-Sultan. Stejným poměrem vede sérii.

Nejlepší střelec základní části Dmitrij Jaškin podruhé za sebou neskóroval, ale asistencí pomohl Dynamu Moskva k vítězství 2:1 v Čerepovci v prodloužení. Český útočník byl u gólu Dmitrije Kagarlického, který v čase 59:57 poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o výhře favorita série v 80. minutě Daniil Tarasov. Dynamo vede 2:1 na zápasy.

Favorizovaný Petrohrad se trápil na ledě Minsku, ale Dinamo udolal 4:3 v prodloužení a vyhrál i třetí osmifinálové utkání. Dominika Furcha v brance domácího týmu překonal v 79. minutě Linden Vey. V zápase český gólman zneškodnil 37 střel.