Čeljabinsk válí dál: další velký výkon Willa, nájezdem rozhodl Hyka

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Proměněný nájezd čeljabinského útočníka Tomáše Hyky v páté sérii rozhodl zápas Kontinentální hokejové ligy v Jekatěrinburgu. Hostující Traktor vyhrál 2:1, vítězství mu vychytal český brankář Roman Will.

Oba góly ze hry padly až v závěru třetí třetiny, dělila je jen minuta a 14 sekund. Ve čtvrté sérii nájezdů neuspěl útočník Čeljabinsku Lukáš Sedlák, v páté však Will vychytal Ryana Spoonera a Hyka rozhodl. Zatímco Will měl v utkání 29 zásahů, jeho protějšek Vladimir Galkin zastavil zřídkakdy vídaných 53 střel, z toho 27 v druhé třetině.

Jokerit Helsinky si doma poradil se Soči 4:2, na druhou branku vítězů přihrál obránce David Sklenička. Finský celek po nepovedeném vstupu do ligy vyhrál podeváté za sebou.

KHL:

Barys Nur-Sultan - Novosibirsk 2:1 v prodl., Jekatěrinburg - Čeljabinsk 1:2 po sam. nájezdech (rozh. nájezd Hyka, Will 29 zákroků), Magnitogorsk - CSKA Moskva 4:0, Jokerit Helsinky - HK Soči 4:2 (za domácí Sklenička 0+1), Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 4:2, Viťaz Podolsk - Chabarovsk 4:1 (za hosty Jordán 0+1), Dinamo Minsk - Petrohrad 1:2 v prodl., Jaroslavl - Ufa 2:3 v prodl.