21. října 2021 • 14:09

Děsivý let týmu KHL s Čechy! Nouzově přistáli kvůli odbyté kontrole dveří

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Příbram – Pardubice 0:2. Lepší pozici do odvety zařídili Sychra a Janošek
Příbram - Pardubice: Se Starkou na „balkónku“ sledují baráž i Vémola s Rittigem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zřejmě dosti perné chvíle prožili z úterý na středu hokejisté Amuru Chabarovsk. Účastník KHL, v jehož dresu nastupují i čtyři čeští hokejisté, musel při cestě z Nižněkamsku domů na Dálný východ neplánovaně přistát chvíli po vzletu. Důvodem byly nesprávně odtlakované přední dveře letadla. Jak uvádí ruská média, na vině měl být jeden z letištních pracovníků, který před odletem zapomněl na kontrolu. Letoun s celým týmem naštěstí v pořádku přistál a nikomu z 50 lidí na palubě se nic nestalo.Zdlouhavé lety za zápasy. Pro mužstvo z Chabarovsku jsou v podstatě obrovskou součástí každé sezony, během které z Dálného východu nalétá za soupeři tisíce kilometrů a prostřídá hned několik časových pásem. Návrat ze zatím posledního venkovního tripu, během něhož si outsider KHL vyšlápl na giganta CSKA Moskva (5:1), však nejen v hráčích zanechá dost nepříjemnou a jistě i děsivou vzpomínku.

Po úterním zápase na hřišti Nižněkamsku, kde Amur prohrál 2:3 po nájezdech, odcestoval tým s obráncem Michalem Jordánem a útočníky Radanem Lencem a Davidem Tomáškem  (brankář Patrik Bartošák je zraněný) na nedaleké letiště Begiševo, odkud také kolem půlnoci vzlétli směr Chabarovsk. Nicméně už po 20 minutách přístroje hlásily pilotům problémy s tlakem předních dveří. Vzápětí tak požádali o nouzové přistání a začali klesat. Letadlo s hokejisty bez komplikací přistálo.

Všichni pasažéři i členové posádky vyvázli bez zranění. Nejen pro klub tak určitě není zásadní, že se let do Chabarovsku zpozdil o osm hodin. Komplikaci však bylo rozhodně potřeba vyšetřit. Podle sportovního webu championat.com je nejpravděpodobnějším viníkem jeden z pozemních zaměstnanců letiště, který zapomněl dohlédnout na úplné zavření dveří zvenčí v souladu s leteckými předpisy. Příslušným orgánům již navíc měl být poskytnut důkaz.

„Nešiřme spekulace: došlo k neplánovanému přistání. Nyní už tankujeme v Barnaulu,“ napsal Alexej Čečelev, tiskový mluvčí Amuru po nepříjemném zážitku na sociální sít VKontakte.

Český obránce Michal Jordán v dresu Chabarovsku během utkání s CSKA Moskva
Český obránce Michal Jordán v dresu Chabarovsku během utkání s CSKA Moskva

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud