Česká paráda v KHL! Lenc a Tomášek řídili výhru Amuru nad gigantem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Chabarovsku za přispění branek a asistencí Radana Lence a Davida Tomáška uštědřili v KHL nečekaně debakl 1:5 moskevskému CSKA. Amur vyhrál nad moskevským gigantem na jeho ledě poprvé za pět sezon.

Góly českých útočníků orámovaly výsledek zápasu. Lenc, jenž v předchozích deseti zápasech neskóroval a propadl se z prvního útoku do třetího, vstřelil první branku utkání v 9. minutě. Asistoval u ní Tomášek, sám Lenc si ještě připsal asistenci u druhého gólu Dmitrije Archipova. Tomášek pak pečetil výsledek minutu a půl před třetí sirénou do prázdné branky při zoufalé power play domácích.

Po šestém vítězství ze 17 zápasů je Chabarovsk v tabulce Východní konference desátý s odstupem jednoho bodu na play off.

Reprezentační brankář Šimon Hrubec vychytal v dresu úřadujícího mistra z Omsku výhru 4:1 nad Nur-Sultanem, proti němuž si připsal 24 úspěšných zákroků.