23. července 2009 • 11:39

Hotovo: Bonk podepsal v Jaroslavli

Autor:
Reklama
Český útočník Radek Bonk
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Český hokejový útočník Radek Bonk si zahraje Kontinentální ligu za Jaroslavl. Podle informací deníku Jaroslavlský sport třiatřicetiletý forvard po středečním příletu do Ruska podepsal smlouvu."Jaroslavl mi udělala lákavou nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout. Navíc jsem neměl žádnou konkrétní nabídku z NHL," cituje Bonka deník Jaroslavlský sport, podle kterého je délka smlouvy zatím tajnou informací. Stejně její finanční výše.

Bonk přiznal, že se trochu obával stěhování do Ruska. "A zásadní změny pro mou rodinu. Žili jsme se ženou a dětmi deset let v našem domě v Kanadě a teď se musíme stěhovat. Proto oni měli zásadní slovo při rozhodování," dodal rodák z Krnova, jenž do Jaroslavle přiletěl i se svou kanadskou manželkou Jill.

Český centr je v Jaroslavli považován za výraznou posilu. "Poprvé jsme ho kontaktovali asi před dvěma měsíci. Měli jsme i další kandidáty, ale nakonec jsme se rozhodli pro Radka. I kvůli jeho geniální hře. Věříme, že nám hodně pomůže," uvedl generální ředitel Lokomotivu Jurij Lukin.


Světový šampion z roku 1996 naposledy působil v zámořské NHL v dresu Nashvillu. Rodák z Krnova odehrál v kanadsko-americké soutěži celkem 969 zápasů, ve kterých vstřelil 194 branek a připsal si 303 asistencí. Dalších 73 startů a 27 kanadských bodů přidal v play off.

Bonk se v jednom týmu sejde s dalšími dvěma českými hokejisty Zbyňkem Irglem a Josefem Vašíčkem. Zároveň se stal dalším Čechem, jenž do Ruska zamířil z NHL. Stejný krok již dříve učinili například Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Vašíček a naposledy Jiří Hudler.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, rusko, khl, Bonk, jaroslavl
 Klasická verze
Mobilní verze