17. května 2018 • 13:20

A zase na sever! Parádní skupina, říká o Lize mistrů kouč Třince

Autor:
Reklama
Třinecká radost z gólu
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třinecké Oceláře čekají v Champions Hockey League další urputné bitvy proti hokejovým Vikingům. V minulé sezoně se ke třetímu místu v Lize mistrů prokousávali přes pětici klubů ze Skandinávie, z dvanácti zápasů jich proti nim odehráli deset. Los nadcházející Ligy mistrů v Kodani jim přisoudil další: norský Storhamar, finskou Tapparu a švédský Djurgården. „Asi nám jsou soupeři ze severských zemí souzení,“ komentoval rozlosování trenér Václav Varaďa. „Myslím, že je to parádní skupina, diváci opět uvidí kvalitní zápasy.“Našlapaná skupina E. Žádný prostor na oddech. „Jsou to všechno zajímaví soupeři,“ přitakal Varaďa. „Můžu už teď slíbit, že se na ně poctivě připravíme a uděláme maximum, abychom postoupili dál. Určitě nám to zpestří léto, ale zároveň chci jedním dechem dodat, že k tomu přistoupíme maximálně zodpovědně.“

Oceláři se v uplynulém ročníku CHL probili až do semifinále. V něm po boji vypadli s pozdějším vítězem finskou Jyväskylou (2:4, 4:2 - rozhodující nájezdy prohráli). Už ve skupině čelili dvěma severským klubům - dánskému Esbjergu (9:1, 2:1) a švédskému Jönköpingu (1:2 n, 3:0). Pak vyřadili další dva švédské týmy Malmö (2:1, 2:1) a Brynäs (3:1, 5:3). Teď je čekají další severské ságy.

„Je třeba respektovat všechny tři soupeře, všem se daří, dostali se do této soutěže právem,“ přemítal bezprostředně po losu Varaďa. „Budou to kvalitní zápasy a těžko říct, kdo bude nejsilnější anebo má největší šanci postoupat dál.“

Djurgården Stockholm patří k nejslavnějším švédským klubům, šestnáctkrát slavil titul. V uplynulé sezoně skončil v semifinále. Do NHL sice odcházejí talentovaní Fjällby, Vejdemo a Davidsson, na druhou stranu se ze zámoří po osmi letech vrací zkušený útočník Jacob Josefson.

Finskou Tapparu Tampere už Oceláři v CHL potkali. V sezoně 2014/15, své místo a pozici si tam právě začínal budovat český brankář Dominik Hrachovina. Šikovný gólman se stal postupně oporou klubu, pomohl ke dvěma titulům (2016 a 2017). Celkem jich má Tappara sedmnáct, od roku 2013 neskončila ve finské lize hůř než druhá. Hrachovina už si tentokrát ovšem v Třinci nezachytá, odchází do KHL (Astana).

Kvalitní tým má i norský Storhamar Hamar, za který válí hvězdný Patrick Thoresen. Hamar v uplynulé sezoně vyhrál titul, celkem jich má sedm. Tím se v historickém pořadí vyrovnal Stavangeru. „Očekávám typický severský styl hokeje. Naši protivníci budou dobře bruslit, hrát kombinačně a já věřím, že naši fanoušci si ty zápasy užijí,“ dodal Varaďa.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze