Nominace na EURO 2024: Tohle je český tým! Dva z Belmonda, jede i Červ

Video placeholder
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
Olivier Giroud plánuje po letošním EURO ukončit reprezentační kariéru
Chviča Kvaracchelija
Jude Bellingham a David Alaba
Zkušený brankář Manuel Neuer nebude chybět na domácím EURO
N'Golo Kanté je překvapivě v předběžné nominaci Francie
Bývalý francouzský fotbalista Blaise Matuidi vytáhl z osudí český tým
Čeští fotbalisté se radují z postupu na EURO po výhře nad Moldavskem
19
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK, inf
EURO 2024
Vstoupit do diskuse (179)

Tohle jsou muži, kteří budou reprezentovat Českou republiku na EURO 2024! Hokejové zlato je pomalu doslaveno, teď přichází fotbalový svátek. Ivan Hašek v úterý oznámil svou nominaci na EURO 2024. Mezi šestadvacítku vyvolených se vešli i Jan Kuchta a Vladimír Coufal, kteří byli načas vyřazeni z reprezentace po svém výletu do nočního klubu v Olomouci, potvrdily se informace deníku Sport, že kouč vezme i nováčka Lukáše Červa. Nechybí tradiční opora Tomáš Souček, mezi brankáři naopak není Tomáš Vaclík, vedle Jindřicha Staňka a Matěje Kováře dostane šanci Vítězslav Jaroš.

Hašek povolal 26 hráčů, využil tedy celou navýšenou kvótu pro EURO. Zatím se nejedná o finální nominaci na šampionát, tu musejí jednotlivé asociace nahlásit nejpozději do 7. června. Hašek dal příležitost jednomu úplnému nováčkovi záložníkovi Lukáši Červovi.

Národní tým bude od neděle trénovat v Rakousku, kde odehraje přípravný zápas s Maltou. Po návratu ho 10. června v Hradci Králové čeká generálka proti Severní Makedonii. Do šampionátu vstoupí reprezentace 18. června proti Portugalsku.

Brabec, Coufal a Kuchta v listopadu před závěrečným zápasem kvalifikace proti Moldavsku navštívili olomoucký noční podnik Belmondo a byli vyřazeni z mužstva. Nový kouč Hašek je nepovolal při své obnovené premiéře v březnu na dva přípravné duely, nyní ale dvěma z nich dal šanci.

„Nevzal jsem je na první sraz, abych měl možnost promluvit s hráči, aby to nezasáhlo týmový duch. Integritu jsme chtěli zachovat, nikdo z hráčů (v týmu) je neodmítl. Jedno z vůbec nejtěžších rozhodnutí bylo nevzít Brabce. Neohlíželi jsme se na Belmondo, ale vyrostlo tu několik hráčů na tom postu, kteří jsou velmi zajímaví,“ řekl Hašek.

„K Belmondu už není potřeba se tolik vracet. Jsem rád, že Ivan nastavil určitá pravidla. Hráči je respektují. Trenérovi jsme dali důvěru a jelikož je naší ambicí postup ze skupiny, dostal volné ruce, abychom tam vzali to nejsilnější,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Nominace zatím není konečným výběrem na Euro, nicméně kouč se všemi 26 hráči pro šampionát počítá. „V minulých dnech jsme osobně nebo po telefonu mluvili se všemi hráči v nominaci. V případě, že by si to okolnosti vyžádaly, jsou připravení i náhradníci. Tohle je předfinální nominace, ale doufáme, že všichni účastníci kempu budou v pořádku, aby mohli jet na Euro,“ uvedl Hašek.

Český tým vstoupí do šampionátu 18. června zápasem v Lipsku proti Portugalsku. Další dva duely skupiny odehraje v Hamburku, kde nejprve změří síly s Gruzií a poté s Tureckem.

Anketa
Postoupí čeští fotbalisté na EURO 2024 ze skupiny?
ANO
NE

Online přenos - EURO 2024 ONLINE

Zprávy ze dne 16. července 2024

Španělsko
16. července 2024 · 15:58

Bujaré oslavy titulu mistrů Evropy by mohly mít pro španělské hvězdy v čele se záložníkem Rodrim disciplinární dohru. Fotbalová asociace Gibraltaru oznámila, že se kvůli urážlivým a provokativním chorálům obrátila na UEFA s oficiální stížností. Rodri při oslavách v Madridu opakovaně skandoval „Gibraltar je španělský“. K popěvku se přidali i někteří jeho spoluhráči a fanoušci. Fotbalovou asociaci Gibraltaru to nenechalo chladnou a stěžovala si na „extrémně provokativní a urážlivý charakter oslav kolem vítězství na mistrovství Evropy". „Takové chování nemá ve fotbale místo,“ tvrdili zástupci asociace.

Video placeholder
Bouřlivé oslavy v Madridu! Vítězové EURO 2024 se vrátili domů
Španělsko
16. července 2024 · 14:55

Do ideální jedenáctky UEFA z uplynulého mistrovství Evropy se dostalo hned šest hráčů z týmu španělských šampionů. Nechybějí nejlepší hráč turnaje záložník Rodri či nejlepší mladík Lamine Yamal. All Star výběr doplňují dva Francouzi a po jednom zástupci mají Anglie, domácí Německo a Švýcarsko. 

 

Ideální jedenáctka EURO 2024:

Mike Maignan (Francie) - Kyle Walker (Anglie), Manuel Akanji (Švýcarsko), William Saliba (Francie), Marc Cucurella - Dani Olmo, Rodri, Fabián Ruiz - Lamine Yamal (všichni Španělsko), Jamal Musiala (Německo), Nico Williams (Španělsko).

Anglie
16. července 2024 · 14:43

Jak v Anglii reagují na konec reprezentačního kouče 

Princ William: „Garethe, chci vám poděkovat - ne jako prezident asociace, ale jako fanoušek Anglie. Děkuji, že jste dokázal vytvořit tým, který stojí v roce 2024 bok po boku s těmi nejlepšími na světě. Měl byste být neuvěřitelně hrdý na to, čeho jste dosáhl.“

Gary Lineker, bývalý skvělý útočník a v současnosti televizní expert: „Přeji Garethu Southgateovi do budoucna jen to nejlepší. Přinesl do Anglie hrdost, respekt a soudržnost, které jsme tu dlouho neviděli. Byl velmi blízko k fotbalové nesmrtelnosti a svou práci vždy práci dělal s pokorou, slušností a důstojností.“ ocenil Lineker.

Záložník stříbrného týmu Declan Rice: „Děkuji, trenére. Bylo privilegiem hrát za Anglii pod vaším vedením. Získal jsem vzpomínky, které mi zůstanou už navždy. Přeji vše nejlepší při vašem dalším dobrodružství.“ 

Vstoupit do diskuze (179)

Doporučujeme

Načíst další články

Články z jiných titulů