29. října 2008 • 13:47

Hruška: Do Švýcarska bych se vrátil

Autor:
David Hruška
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jediným hokejistou pražské Slavie, který má osobní zkušenost se švýcarskou ligou, je útočník David Hruška. Před šesti lety krátce vypomáhal Klotenu v play off.Dnes se jedenatřicetiletý křídelní útočník představí v dresu českého šampiona na ledě Curychu, kde Slavii čeká druhé vystoupení v Lize mistrů.

"Vzpomínám na to rád, hrál jsem kousek odsud," řekl Hruška novinářům po dnešním dopoledním rozbruslení na Hallenstadionu s tím, že by se do švýcarské ligy rád vrátil.

Kloten je městečko sousedící s Curychem a rodák ze Sokolova posílil tamní Flyers v roce 2002 jen jako "pojistka" pro případ, že by se zranila některá ze zahraničních hvězd, což se nestalo. Hruška tak odehrál v play off pouze jedno utkání.

"Postoupili jsme do dalšího kola, ale pak jsem musel odjet, protože jsme měli sraz s nároďákem. Ani nevím, jak tenkrát dopadli. Určitě to ale byla dobrá zkušenost," uvedl Hruška, jenž následující sezonu zamířil do Slavie, ve které je až doposud.

Po letošním extraligovém ročníku mu končí smlouva s pražským klubem a již několikrát se nechal slyšet, že by se nebránil odchodu do zahraničí, včetně Švýcarska.

"Nebyla by to špatná destinace. Jsou tady krásná města, hezké arény, lidi chodí na hokej. Uvidíme, jak to dopadne. Švýcarsko je ale atraktivní," řekl.

Elitnímu střelci Slavie, který v předešlých dvou sezonách dal vždy více než dvacet branek a letos má na svém kontě už jedenáct přesných zásahů, by mohl vyhovovat i ofenzivní styl soutěže.

Většina švýcarských týmu se zaměřuje hlavně na útok. "Je pravda, že hrají hodně dopředu a padají góly. V úterý po příletu jsem koukal na sestřihy z ligy a dost se divil, že jich padá tolik," uvedl bývalý hráč Vsetína, Opavy, Karlových Varů, Litvínova a Havířova.

Případný dnešní úspěch na ledě curyšských Lvů by Slavii přiblížil postupu do semifinále Ligy mistrů.

"Myslím si, že nás nečeká nic lehkého, Curych je kvalitní soupeř. Musíme zapomenout na naši ligu a hrát to jako play off. Zezadu. Když se nám bude dařit, tak určitě nějaký gól dáme," uvedl Hruška.

Curych na úvod soutěže překvapil vysokou výhrou na ledě Linköpingu 7:2, i proto si na něj Slavia dá velký pozor. "Švédové je asi podcenili, proto dostali takovou nálož. Navíc Curychu se všechno povedlo.

My je ale určitě nepodceníme. Víme, že je to kvalitní mančaft," řekl útočník, podle kterého může být dnešní duel klíčový pro vývoj základní skupiny D.

"Když tu něco uhrajeme, tak šance postoupit dále bude velká," uznal Hruška.

Slavia se bude muset vyrovnat i s hrou na větším kluzišti než je zvyklá doma. Curych totiž nastupuje na ploše "evropských" rozměrů.

"Hala i kluziště je něco jako u nás ve Vítkovicích. Obrovské," uvedl Hruška.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze