11. listopadu 2008 • 16:53

Huml: Musíme změnit úplně všechno

Autor:
Ivan Huml
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Ivan Huml má jasno v tom, co musejí hokejisté Českých Budějovic udělat, aby se ve středečním utkání s Ufou v Lize mistrů neopakoval debakl 1:7 z prvního vzájemného zápasu.Jihočeši podle něj musejí ve své hře změnit všechno, od obrany po útok.

"Na jejich ledě jsme hráli prvních pár minut vyrovnaný zápas, ale pak jsme měli pár vyloučení a Rusové si s námi začali dělat, co chtěli," řekl dnes ČTK Huml. Jeho tým se musí vyhnout i hře v oslabení.

"Jakmile dáme tak kvalitním hokejistům puk a prostor, dokážou toho využít. Těžko by se s nimi potom hrál kvalitní zápas. Musíme hrát v pěti, zodpovědně zezadu a doufat, že udělají nějakou chybu. I v Rusku bylo vidět, že chyby dělají, ale my jsme je nedokázali potrestat," prohlásil Huml k nepovedenému vstupu do Ligy mistrů.

Svou roli podle něho sehrál i čtyřhodinový časový posun. Jihočeši tehdy absolvovali rozbruslení po třech či čtyřech hodinách spánku. "Věřím, že to může být problém i pro ně. Na druhou stranu jsou na to zvyklí z KHL. Musí tam cestovat do měst, jako je Chabarovsk a jiných," přemítal Huml.

Někdejší hráč Bostonu Bruins přiznal, že má s časovým posunem velké problémy. "Vstávali jsme tam vlastně ve čtyři hodiny českého času a já nejsem člověk, který by si dokázal jít lehnout třeba v osm hodin večer. Nechci se na to nijak vymlouvat, ale před tím zápasem jsem spal tři hodiny. Určitě nám to ten zápas zkomplikovalo," řekl.

Projekt Ligy mistrů se mu však zamlouvá. "Nevím, jaká je sledovanost a další věci, ale já mám v tuhle chvíli pouze pozitivní dojmy," uvedl Huml. Doufá, že první ročník bude úspěšný a soutěž bude dál fungovat. "Pro diváky je to atraktivní," řekl sedmadvacetiletý hráč.

S Českými Budějovicemi momentálně prožívá zlý sen v domácí soutěži, kam přišel ze švédské Mory bojovat o titul. Místo toho je Mountfield v tabulce poslední. "Naše postavení v extralize je, jaké je, ale kvalitu týmu máme určitě mnohem větší. Věřím, že to brzy otočíme," uvedl Huml.

Právě potenciál kádru sehrály rozhodující roli, když Huml před sezonou přemítal o svém angažmá. "Já si pořád stojím za tím, že ta kvalita tu je. Věřím, že to otočíme a vybojujeme postup do play off," řekl.

Z Mory odešel také proto, že byla mužstvem bez větších ambicí. Chtěl se prát o pocty nejvyšší. "Po prvních zápasech se tomu člověk mohl smát, ale v tuhle chvíli už mi to až tak vtipný nepřipadá, když jsme po více než 20 zápasech pořád na chvostu tabulky," připustil Huml.

Se 13 body za sedm gólů a šest asistencí vévodí klubovému kanadskému bodování a navíc vstřelil i vítězný gól v předchozím duelu Ligy mistrů proti Slovanu Bratislava, ale spokojený se sebou není. "Se Slovanem to byl jeden gól za posledních několik zápasů. Myslím, že můžu hrát líp a doufám, že do konce sezony se to ještě zvedne," uvedl Huml.

V lepší časy doufá také s ohledem na případný návrat do reprezentace. "Je to vždy motivace, i když v současnosti se na ni příliš myslet nedá. Výsledky týmu i moje individuální výkonnost na tu úroveň ještě nejsou, ale věřím, že kdyby se to tady povedlo celé otočit, ta pohoda by se dostavila a třeba bych se tam zase mohl podívat. Teď je ale prioritou klub, protože ta situace je docela kritická," řekl Huml.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze