New York Islanders za tři roky přesídlí do Brooklynu. Název měnit nebudou | iSport.cz
25. října 2012 • 11:23

New York Islanders za tři roky přesídlí do Brooklynu. Název měnit nebudou

Autor: pab
S tímto stánkem se za pár let Islanders rozloučí.
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takže už je to jasné. New York Islanders začínají v hale Nassau Coliseum stříhat metr, za tři roky se přestěhují do arény Barclays Center v Brooklynu, kde už byla podepsána 25letá smlouva o nájmu. Majitel klubu Charles Wang si uvědomil, že neuspěje s myšlenkou výstavby nové haly na Long Islandu a rozhodl se ho přesunout ho do nového stánku, ve kterém už zapouští kořeny basketbalový tým Brooklyn Nets.„Ze všech sil jsme se snažili Islanders v oblasti Nassau udržet, ale bohužel se nám tenhle sen nepodařilo naplnit,“ připomněl Charles Wang a zdůraznil, že klub se zahnízdí poměrně nedaleko od své stávající adresy. „Cesta vlakem trvá 35 minut,“ dodal. „Jsem rád, že tým dál bude snadno dostupný svým fanouškům. Nemusíme se bát o jeho budoucnost, zůstane víceméně v místě,“ přidal se Gary Bettman.

Na hokejové zápasy pojme nová hala v Brooklynu 14 500 diváků. Podle Bettmana nebude problém přidat další sedačky, aby se kapacita zvedla na patnáct tisíc míst. I v tom případě by se ovšem Barclays Center stal nejmenší arénou NHL. Na stadion MTS Centre ve Winnipegu se vejde 15 004 diváků, Nassau Coliseum se 16 234 sedadly je druhé od konce.

Islanders vstoupili do NHL před čtyřiceti lety. Ve stejném roce bylo otevřeno i Nassau Coliseum. Softwarový magnát Wang pochází ze Šanghaje a v New Yorku žije od osmi let. Klub koupil v roce 2000 společně se Sanjayem Kumarem. O čtyři roky později ho vyplatil a stal se jediným vlastníkem. Na jeho provozu údajně prodělá přes dvacet miliónů dolarů ročně.

„Hlavním cílem bylo pro Charlese (Wanga) udržet tým pokud možno v původním místě a to se mu povedlo. Ačkoli lidi mohlo zklamat, že už nebude sídlit v oblasti Nassau, měli by mít radost, že zůstal v New Yorku,“ hájil tah majitele Mike Bossy, bývalý vynikající útočník a dnes viceprezident Islanders.

„Ačkoli mám s klubem už málo společného, přiklonil bych se k tomu, aby zůstal tam, kde je,“ přidal se někdejší obránce Denis Potvin, který se usadil v Ottawě a komentuje zápasy tamních Senators. Taky on je rád, že se nenaplnily zvěsti o stěhování týmu třeba do Quebecu. Ale i tak v něm zůstává kus nostalgie a ze změny není vůbec nadšený.

„O panu Wangovi vím, že má rád věci pod kontrolou. Není ochoten se klubu vzdát, což je dobrá věc pro jeho kontinuitu. Možná se v té budově budou schopni líp prosadit a budou konkurenceschopní. Ale když o tom přemýšlím, je mi smutno,“ uvedl kapitán čtyřnásobných vítězů Stanley Cupu, jejichž dynastie vládla NHL v letech 1979-83.

Dá se vůbec mluvit o přesídlení, když má klub od sezony 2015/16 působit v místě, které leží – na americké poměry - o pár kilometrů dál? Tuhle otázku si položili během debaty i komentátoři na stanici TSN. „Pokud se usadíte třeba jen o tři vchody dál, stěhování to přece je,“ poznamenal bývalý útočník Ray Ferraro, který shodou okolností za Islanders v minulosti taky hrál.

Například přemístění New Jersey Devils z East Rutherfordu do Newarku svého času žádné další změny nepřineslo. V souvislosti s ¨přesunem Islanders se však nejprve objevily zprávy, že klub přijme taky nový název a tedy i jiný znak. Ostatně, dopadli tak basketbalisté Brooklyn Nets, kteří v minulosti vystupovali jako New York nebo New Jersey Nets.

Když se v roce 1941 přestěhoval z Madison Square Garden do Brooklynu tým New York Americans, taky změnili název na Brooklyn Americans. Po další sezoně klub zanikl, od té doby se tam NHL nehrála. „Děláte si blázny?“ reagoval ostře Potvin. „Čtyřikrát po sobě jsme vyhráli Stanley Cup, což dokázal už jen jeden tým. Montreal Canadiens. Dovedete si představit, že by změnili logo jim?“ rozohnil se.

Islanders však okamžitě vydali tiskovou zprávu, v níž ubezpečili, že se tak nestane. „Vážíme si slavné historie týmu. Název a znak zůstanou beze změn,“ píše se v prohlášení.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud