KHL? Minimum toho, co jsem se tam naučil, využiju v NHL, říká Kuzněcov | iSport.cz
13. listopadu 2014 • 10:12

KHL? Minimum toho, co jsem se tam naučil, využiju v NHL, říká Kuzněcov

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
Kuzněcov zatím v sezoně posbíral jen 6 bodů.
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Jevgenij Kuzněcov patří k nejnadanějším ruským hokejistům posledních let. Dvaadvacetiletý forvard Washingtonu ale dlouho odolával vábení Capitals, kteří ho draftovali v prvním kole už v roce 2010, do Ameriky se vydal až na jaře 2014. A teď, po 31 utkáních utkáních v NHL vidí, jak moc se hokej v Rusku od toho zámořského liší.Bleskové bruslení, kreativní mysl, perfketní práce s holí - tímto uměním zaujal snad každého skauta. V KHL válel už v 17ti letech, o rok později nasbíral v dresu Traktoru Čeljabinsk parádních 32 bodů ve 44 zápasech a bylo jasné, že tenhle borec míří do prvního kola draftu NHL.

Z šestadvacáté pozice šel Kuzněcov do Washingtonu, dopředu ale dával najevo, že se do zámoří zatím nehrne. Až když mu na jaře 2014 skončila v Čeljabinsku sezona, neodolal možnosti zahrát si se samotným Alexem Ovečkinem a zamířil do Washingtonu.

Start nové sezony se zatím nedaří úplně podle plánu, na kontě má Kuzněcov pouze jeden gól, a tak si v pátek na ledě Chicaga poprvé v zámořské kariéře vyzkoušel pozici zdravého náhradníka a přiznal, že hokej v KHL a NHL je úplně jiný.

"Tyhle dvě soutěže se naprosto nedají srovnávat. Jde o úplně jiný hokej. Jen minimum z toho, co jsem se v KHL naučil, můžu využít v NHL," přiznal v rozhovoru pro Sovětskij Sport dvaadvacetiletý hokejista.

Ruský útočník ale zároveň vidí, že množství konkurence je velkou cestou k jeho vlastnímu zlepšení. "Proto jsem tady, abych se naučil zase něco nového," přiznal dvojnásobný mistr světa.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud