Hašek je doma po uvedení do Síně slávy: Není vyššího ocenění | iSport.cz
21. listopadu 2014 • 15:55

Hašek je doma po uvedení do Síně slávy: Není vyššího ocenění

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dominik Hašek se vrátil z Toronta, kde byl slavnostně uveden do hokejové Síně slávy. Jeden z nejlepších brankářů v historii ledního hokeje se dočkal této pocty v nejkratším možném čase, tedy tři roky po ukončení kariéry.„Pro mě to bylo ocenění za to, co jsem pro hokej udělal. Pro hráče, který už má kariéru za sebou, nemůže být hokeji vyššího ocenění," řekl Hašek na letišti reportérce TV iSport.

V Torontu Haška čekal náročný program, jenž obsahoval mediální aktivity nebo návštěvu muzea Síně slávy, kterému nejslavnější český brankář věnoval dvě hokejové brašny se svou výstrojí. Nejvíce si ale užil setkání s bývalými spoluhráči.

Po letech se potkal například s Patem Lafontainem nebo bývalým kapitánem Buffala Michaelem Pecou.

Slavnostní chvíle. Dominik Hašek se stává členem hokejové Síně slávy.
Slavnostní chvíle. Dominik Hašek se stává členem hokejové Síně slávy.

Při slavnostním ceremoniálu Haška do síně slávy uvedl obránce Chris Chelios, s nímž Dominátor působil na začátku své kariéry v Chicagu i na jejím konci v Detroitu. „To pro mě bylo velké překvapení. S ním se občas vidíme nebo si zavoláme, o to příjemnější bylo dostávat plaketu zrovna od něj," neskrýval Hašek svou radost.

„Určitě jsem byl dojatý, ale slzu jsem neuronil," řekl se smíchem 49letý bývalý brankář.

„Ještě se mi líbilo, když nám po skončení ceremoniálu podalo ruce asi dvacet dříve přijatých členů Síně slávy," dodal už s vážným tónem Hašek.

Hašek je doma po uvedení do Síně slávy: Není většího ocenění

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud