Gólman jako Dominik Hašek nebyl a třeba už ani nikdy nebude | iSport.cz
Pavel Bárta
19. listopadu 2014 • 09:20

Gólman jako Dominik Hašek nebyl a třeba už ani nikdy nebude

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stanley Cupy, olympijské zlato, spousta trofejí, to všechno bylo úžasné. Ale členství v Hockey Hall of Fame ční vysoko nade vším. Dominika Haška uvedli mezi hokejové božstvo, o jeho přijetí v nejkratší možné lhůtě přitom nebylo vůbec pochyb.Na pondělním vyhlášení to vypadalo jak v hokejové sbírce Kdo je kdo. Po červeném koberci si vykračovali všichni, kdo v hokeji hodně dokázali nebo v něm hodně znamenají. Od hráčských legend po bosse NHL Garyho Bettmana.

Když jsme je oslovovali, nacházeli jen slova uznání. Padala spousta vzletných slov, nejlíp to však vystihl Dominátorův parťák Chris Osgood, když řekl, že Hašek je Wayne Gretzky mezi brankáři.

Málokdo posunul jejich řemeslo na takový level jako on, málokdo obrátil naruby zažité představy a byl takhle úspěšný. Troufnu si tvrdit, že kdyby svoji Síň slávy měli ti, co jsou v té stávající, pokud by existovalo ještě něco vyššího a nadřazeného plejádě víc než 250 vyvolených, Hašek by tam patřil.

Jemu podobný brankář nebyl a třeba už nebude. Možná ještě nedokážeme úplně docenit tenhle odkaz, ale máme na koho být hrdí. Haškova inaugurace je největší pocta, jaké se dá dosáhnout. Hlavně pro něj a pro ty, kdo mu k ní pomohli.

Dominik Hašek při projevu v hokejové Síni slávy
Dominik Hašek při projevu v hokejové Síni slávy

 
Články odjinud


Články odjinud