Gólman jako Dominik Hašek nebyl a třeba už ani nikdy nebude | iSport.cz
Pavel Bárta
19. listopadu 2014 • 09:20

Gólman jako Dominik Hašek nebyl a třeba už ani nikdy nebude

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stanley Cupy, olympijské zlato, spousta trofejí, to všechno bylo úžasné. Ale členství v Hockey Hall of Fame ční vysoko nade vším. Dominika Haška uvedli mezi hokejové božstvo, o jeho přijetí v nejkratší možné lhůtě přitom nebylo vůbec pochyb.Na pondělním vyhlášení to vypadalo jak v hokejové sbírce Kdo je kdo. Po červeném koberci si vykračovali všichni, kdo v hokeji hodně dokázali nebo v něm hodně znamenají. Od hráčských legend po bosse NHL Garyho Bettmana.

Když jsme je oslovovali, nacházeli jen slova uznání. Padala spousta vzletných slov, nejlíp to však vystihl Dominátorův parťák Chris Osgood, když řekl, že Hašek je Wayne Gretzky mezi brankáři.

Málokdo posunul jejich řemeslo na takový level jako on, málokdo obrátil naruby zažité představy a byl takhle úspěšný. Troufnu si tvrdit, že kdyby svoji Síň slávy měli ti, co jsou v té stávající, pokud by existovalo ještě něco vyššího a nadřazeného plejádě víc než 250 vyvolených, Hašek by tam patřil.

Jemu podobný brankář nebyl a třeba už nebude. Možná ještě nedokážeme úplně docenit tenhle odkaz, ale máme na koho být hrdí. Haškova inaugurace je největší pocta, jaké se dá dosáhnout. Hlavně pro něj a pro ty, kdo mu k ní pomohli.

Dominik Hašek při projevu v hokejové Síni slávy
Dominik Hašek při projevu v hokejové Síni slávy

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud