Jágr netrénoval, ale zůstal s týmem. Hříšník dostal dva zápasy | iSport.cz
3. prosince 2014 • 23:30

Jágr netrénoval, ale zůstal s týmem. Hříšník dostal dva zápasy

Autor: jon
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostal pořádnou "ťafku". Jaromír Jágr duel New Jersey Devils v Pittsburghu (0:1) nedohrál. Zbytečný útok na hlavu od obránce Roberta Bortuzza snad na hokejové legendě nezanechá větší následky. Český forvard odletěl s týmem Devils na následující zápas do Toronta. Zda ale nastoupí k samotnému utkání (pátek 1:30 SEČ), není jasné. "Zatím nemáme další nové zprávy," prohlásil generální manažer klubu Lou Lamoriello. Viník celého incidentu dostal trest v podobě stopky ve dvou zápasech.Zákrok na Jaromíra Jágra byl podle mnohých za hranou. Bortuzzo ho trefil po odehrání puku přímo na hlavu, 42letý útočník dlouho ležel na ledě. Za potlesku publika sice vstal a opustil kluziště po svých, v zápase s Pittsburghem už ale nepokračoval.

"Nebudeme vědět nic nového až do dnešního večera (amerického času). Zatím nemám žádné nové zprávy," sdělil zámořským reportérům generální manažer Devils Lou Lamoriello.

VIDEO: ošklivý faul na Jaromíra Jágra

Jágr, stejně jako další zranění hráči Eliáš s Giontou, odletěl s týmem na další duel do Toronta. V užší skupince, která absolvovala trénink, ale ani jeden z nich nebyl. Není tak jasné, zda do zápasu na kanadské půdě trojice elitních útočníků týmu půjde.

Lamoriello si myslí, že hit na Jágra si zaslouží vyšší trest. "Každý to viděl. Disciplinárka se tím bude zabývat, je jasné, že šlo o úmyslný čin. Nebyl to běžný zákrok a já jsem si jistý, že dojde k nějakému verdiktu. Šokovalo by mě, pokud to neskončí suspenzací," prohlásil na adresu 25letého Bortuzza, který v zápase odmítl jít do bitky s "mstitelem" Jordinem Tootooem.

New Jersey Jágra nutně potřebuje. Týmu se vzdalují příčky zaručující play-off, navíc postrádají další hráče. Do Toronta vůbec neodcestovali Travis Zajac, Martin Havlát, Bryce Salvador a Ryane Clowe. Je možné, že trenér bude muset dopnit sestavu hráči z farmářského mužstva.

Hokejová legenda ale nemarodí často. Například v loňské sezoně Jágr odehrál za Devils všech 82 zápasů, v probíhající sezoně doposud nevynechal ani jedno utkání. Ve 25 duelech nasbíral 15 bodů (4+11) a je nejproduktivnějším hráčem týmu. 

Bortuzzo vynechá 2 zápasy

Obránce Pittsburghu Roberto Bortuzzo dostal za svůj nešetrný atak podle očekávaní trest. Ten není ovšem nikterak vysoký, hříšník si odsedí dva zápasy.

Bortuzzovi pomohlo, že není v tomto směru recidivistou. Disciplinární komise navíc neobdržela od New Jersey žádnou zprávu o Jágrově zranění.

Kanadský zadák vynechá zápasy Tučňáků proti Vancouveru a Ottawě. Kvůli pozastavenému platu přijde o téměř šest a půl tisíce dolarů, jež podle pravidel kolektivní smlouvy půjdou na asistenční hráčský fond.

VIDEO | Zákrok na Jágra a vyhodnocení disciplinární komise

Jágr padá k zemi.
Jágr padá k zemi.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud