26. ledna 2016 • 06:42

Mrázek dál vítězně kraluje, nahrávali Voráček, Krejčí či Hudler

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Další skvělý výkon podal v NHL brankář Petr Mrázek. V pondělním utkání na ledě New York Islanders zneškodnil 27 z 29 střel a dovedl hokejisty Detroitu k výhře 4:2. Po jedné asistenci si připsali ve vzájemném souboji Jakub Voráček a David Krejčí, jehož Boston nakonec zvítězil ve Philadelphii 3:2. Na gól přihrál také Jiří Hudler, Calgary ale prohrálo v Dallasu 1:2.

Mrázek potvrdil, že je v novém roce téměř nepřekonatelný. Vychytal sedmé vítězství z uplynulých devíti zápasů, přičemž v posledních osmi neinkasoval ani jednou více než dva góly. Od začátku ledna kapituloval jen dvanáctkrát, což dělá průměr 1,33 obdržených branek na zápas.

Mrázek znovu inkasoval až v 56. minutě, kdy ho po samostatném úniku překonal Michail Grabovskij. Vyrovnat už ale domácím nedovolil, naopak v poslední minutě pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky při power play Luke Glendening.

"Myslím, že to nejlépe vystihl Tomáš Tatar, když řekl, že Petr chytá pořád stejně dobře, ať už je zrovna play off nebo jde jen o nějaký letní hokejíček," řekl kouč Jeff Blashill. "Venku, doma, pořád má stejný přístup. Vypadá to, jako by ho nikdy nic nemohlo rozhodit. Celou sezonu podává stabilní výkony. Abyste mohli vyhrávat v této lize, potřebujete elitní výkony gólmana a já myslím, že o ně máme do konce sezony postaráno," doplnil Blashill.

Voráček nahrával, Neuvirth nestačil

Zatímco Mrázek dostává v brance Detroitu čím dál více prostoru, Michal Neuvirth hájil klec Philadelphie za poslední měsíc teprve potřetí. V zápase s Bostonem pochytal 28 střel, třetí porážku Flyers v řadě ale neodvrátil.

Bruins získali v první třetině vedení 2:0, protože využili obě přesilové hry. Domácí dokázali vyrovnat díky dvěma gólům Waynea Simmondse, který nejprve ve 24. minutě rovněž zužitkoval přesilovku a osm minut před koncem třetí třetiny dorazil do branky nahozený puk od Jakuba Voráčka.

Jenže v předposlední minutě vypálil od modré čáry slovenský obránce ve službách Bostonu Zdeno Chára a Brett Connolly povedenou tečí strhl vítězství na stranu hostů. Jeho gól ještě musel schválit rozhodčí u videa, který potvrdil, že Connolly zasáhl letící puk v povolené výšce.

Bruins tak odvrátili opakování pohromy ze vzájemného duelu v půlce ledna, kdy rovněž ve třetí třetině ztratili náskok po trefě Simmondse a nakonec prohráli gólem 82 sekund před koncem. "Člověku to samozřejmě bleskne hlavou. Myslím, že jsme dnes ukázali velký charakter," uvedl střelec druhého gólu Brad Marchand.

Autor vítězné trefy Connolly skóroval teprve podruhé během 24 zápasů. A bez počítání gólů do prázdné branky při power play, překonal brankáře poprvé od 27. listopadu. "Ale nedal jen vítězný gól. Myslím, že celkově odehrál povedený zápas," pochválil ho trenér Claude Julien, jenž nechal Connollyho v sobotu proti Columbusu jen mezi náhradníky. "Je skvělé, že naskočil a využil svou šanci. Zasloužil si to a myslím, že za něho mají radost všichni ostatní."

Dallas se pomalu zvedá

Hudler vymyslel jediný gól Calgary v Dallasu po krásné akci. Ve 42. minutě se v rohu útočného pásma otočkou zbavil obránce a přihrávkou zpoza branky našel Joea Colbornea, který snížil na 1:2. Smazat náskok domácích, který si Stars vypracovali dvěma góly v úvodu druhé třetiny, už Flames nedokázali.

Jamie Benn ošálil brankáře Karriho RämöFoto Reuters / Jerome Miron-USA TODAY Sports

V posledním utkání před All Star Game si tak Dallas trochu vylepšil lednovou bilanci, i tak vyhrál teprve potřetí z 11 zápasů. "Nebyl to pro nás povedený měsíc. Přestávka nám může pomoci," věří Jason Spezza, který ve 25. minutě zvýšil na 2:0.

Výsledky:

NY Islanders - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 17. Nelson, 56. Grabovskij - 11. Richards, 34. Abdelkader, 35. Dekeyser, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.086. Hvězdy zápasu: 1. Dekeyser (Detroit), 2. Nelson (Islanders), 3. Abdelkader (Detroit).

NY Rangers - Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 42. a 60. Brassard, 6. McIlrath, 35. Stalberg, 47. Miller, 50. Zuccarello - 45. a 46. Girgensons, 17. Gionta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Miller (Rangers).

Minnesota - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 51. Coyle - 59. Vermette, rozh. nájezd Duclair. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domingue (oba Arizona), 3. Coyle (Minnesota).

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 15., 23. a 60. Atkinson, 50. a 59. Saad - 11. Gallagher, 29. Subban. Střely na branku: 25:34. Diváci: 11.927. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Dallas - Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Ja. Benn, 25. Spezza - 42. Colborne (Hudler). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Ja. Benn, 2. Goligoski, 3. Niemi (všichni Dallas).

Philadelphia - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 24. a 53. Simmonds (na druhou Voráček) - 6. Bergeron (Krejčí), 18. Marchand, 59. Connolly. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19.738. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Connolly, 3. Chára (oba Boston).