Flyers smetli New Jersey, Voráček dal gól a pomohl i Neuvirth

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

SOUHRN | Devátý gól v sezoně vstřelil v úterním utkání NHL český útočník Jakub Voráček a přispěl jím k výhře Philadelphie 6:3 na ledě New Jersey. Jednadvaceti zákroky se na vítězství Letců podílel i brankář Michal Neuvirth.

Philadelphia rozhodla o svém triumfu čtyřmi góly ve třetí třetině. V 53. minutě poslal hosty do vedení 3:2 trefou v přesilové hře Wayne Simmonds, za dalších 50 sekund zvýšil na rozdíl dvou gólů Nick Cousins a v 58. minutě přidal pátý gól Voráček, který sám zakončil únik dva na jednoho.

David Krejčí si připsal asistenci u vítězného gólu Bostonu, který vyhrál 2:1 v prodloužení v Columbusu. Český útočník, jenž bodoval počtvrté za sebou, byl hned v první minutě nastaveného času na začátku rychlé akce v útočném pásmu, kterou zakončil trefou do odkryté branky Loui Eriksson a oslavil svůj jubilejní 700. zápas v NHL.

Hvězdou zápasu byl ale vyhlášen brankář Bruins Tuukka Rask, který zneškodnil 28 z 29 střel. O kousek tak předčil finského kolegu v brance Blue Jackets Joonase Korpisala, jenž si rovněž připsal 28 zákroků. "Když jsem vyrůstal, Tuukka byl můj velký idol. Bylo úžasné zahrát si proti němu. Moc se mi líbí jeho styl, dva tři roky zpátky, když jsem byl ještě ve Finsku, jsem se ho snažil napodobovat," uvedl jednadvacetiletý nováček Korpisalo, o sedm let mladší než Rask.

Ten v neděli inkasoval od Detroitu pětkrát během 31 minut a střídal, tentokrát byl téměř neprůstřelný. Kapituloval jen v 10. minutě z trestného střílení, které proměnil Alexander Wennberg po faulu Zdena Cháry. "Byl to jeden z těch zápasů, kdy jsem viděl všechny střely a spoluhráči se postarali o odražené puky. V obraně jsme dnes odvedli výbornou práci," liboval si Rask.

Asistenci zaznamenal také Tomáš Hertl, jehož San Jose vyhrálo 4:2 v Tampě. Vedle jednoho kanadského bodu si Hertl odnesl z utkání také 12 stehů poté, co ho ve třetí třetině zasáhl letící puk do brady. "Jenom na obličeji mám za ty necelé tři roky, co tady hraju, více stehů než všichni další hráči dohromady na celém těle," citoval věčného smolaře server isport.cz.

Druhý zápas po dlouhodobém zranění odchytal Ondřej Pavelec. V duelu s Carolinou si připsal 27 zákroků, porážce Winnipegu 1:2 ale nezabránil. Hurricanes vstřelili oba góly v polovině první a druhé třetiny v přesilových hrách, naopak hosté se ve čtyřech početních výhodách zmohli jen na jednu střelu. Jejich jediný gól dal ve 47. minutě Blake Wheeler.

NHL:

New Jersey - Philadelphia 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky: 13. Kennedy, 50. Tootoo, 58. Palmieri - 18. Gostisbehere, 28. Schenn, 53. Simmonds, 54. Cousins, 58. Voráček, 59. White. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 15.482. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Giroux, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).

Washington - Los Angeles 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Burakovsky, 58. Kuzněcov, 60. Chimera - 17. Kopitar. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Washington), 2. Quick (Los Angeles), 3. Kuzněcov (Washington).

Carolina - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. J. Staal, 31. Nash - 47. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:21. Diváci: 10.489. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Nash, 3. E. Lindholm (všichni Carolina).

Edmonton - Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 23. Draisaitl, 37. Hall, 59. Pouliot - 20. Perron, 35. Silfverberg, 46. H. Lindholm, 59. Cogliano, 60. Perry. Střely na branku: 27:31. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. H. Lindholm (Anaheim), 2. Hall, 3. Draisaitl (oba Edmonton).

Ottawa - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Dzingel, rozh. nájezd Ryan - 7. Moulson. Střely na branku: 26:39. Diváci: 15.893. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Anderson, 3. Dzingel (všichni Ottawa).

Tampa Bay - San Jose 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Callahan (Šustr), 29. Paquette - 22. Ward, 27. Pavelski (Hertl), 42. Nieto, 59. Karlsson. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. J. Thornton (oba San Jose), 3. Callahan (Tampa).

St. Louis - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Schwartz, 62. Shattenkirk - 54. Janmark. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18.156. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Lehtonen (Dallas).

Columbus - Boston 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Wennberg z trestného střílení - 15. Bergeron, 61. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.140. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Eriksson (oba Boston), 3. Korpisalo (Columbus).

5. Colorado 59 29 4 26 158:164 62
6. Minnesota 56 24 10 22 140:142 58
7. Winnipeg 56 25 3 28 143:162 53