30. dubna 2017 • 06:20

Výtečný prcek Pageau řídil čtyřmi góly výhru Ottawy, znovu slaví i Pittsburgh

Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy

To byla show! Ottawa má po druhém duelu s Rangers jednoznačného hrdinu. Jean-Gabriel Pageau nejprve otevřel skóre zápasu, následně v posledních třech a půl minutách vybojoval za stavu 3:5 dvěma góly prodloužení a v něm rozhodl čtvrtou trefou o druhé výhře Senators. Bez gólů se naopak obešli Alexander Ovečkin a Sidney Crosby, jehož Pittsburgh vyhrál na ledě Washingtonu 6:2 a vede už 2:0 na zápasy.

Ottawa v průběhu zápasu ani jednou nevedla a po gólu obránce Rangers Bradyho Skjeie, který v utkání skóroval dvakrát, prohrávala do 57. minuty 3:5. Poté ale přišly velké chvíle Pageaua.

Nejmenší hráč Senators dvěma šikovnými tečemi poslal zápas do prodloužení, v němž dokonal obrat v čase 82:54 trefou z přečíslení dva na jednoho. Pageau se stal prvním hokejistou v klubové historii Ottawy, který vstřelil v utkání play off čtyři branky.

Góly začaly padat ve Washingtonu až od druhé třetiny a Pittsburgh si klíčový náskok vypracoval v rozmezí 34. až 46. minuty, během nichž odskočil soupeři z 1:1 na 5:2.

Domácí vstupovali do závěrečné části bez Bradena Holtbyho, nejlepšího brankáře uplynulé sezony, kterého trenér po třech inkasovaných gólech ze 14 střel stáhl ze hry. Holtby na žádném gólu nenese vinu, ty padly z přečíslení a chyb jeho spoluhráčů.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Ottawa - New York Rangers 6:5 ve druhém prodl. (stav série: 2:0), Washington - Pittsburgh 2:6 (stav série: 0:2)

Jean-Gabriel Pageau prožil životní večer. Nejprve otevřel skóre, v závěru dvěma góly vyrovnal a v prodloužení rozhodl