Kaše zářil proti New Jersey. Rittich byl skoro perfektní, Neuvirth střídán

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Ondřej Kaše přispěl v NHL gólem a dvěma přihrávkami k výhře Anaheimu 6:5 po nájezdech nad New Jersey a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V nedělním programu se ještě stal třetí hvězdou utkání brankář David Rittich, který kryl 29 z 30 střel, ale neodvrátil prohru Calgary 0:1 v Edmontonu.

Kaše asistoval u vyrovnávacích gólů na 3:3 a 4:4. Třiadvacetiletý útočník u první brankové situace dlouho držel puk na holi, navázal na sebe pozornost tří protihráčů a v pravý čas uvolnil Brandona Montoura. U dalšího gólu vyrazil brankář Cory Schneider Kašeho střelu a kotouč se dostal až na modrou čáru, odkud ho nahodil na branku Pontus Aberg. Obránce New Jersey Ben Lovejoy chtěl puk zachytit, ale rukavicí jen změnil dráhu letu mimo Schneiderův dosah.

I branka na 5:4, kterou rozhodčí připsali Kašemu, byla z kategorie kuriózních. Puk se po střele českého útočníka vznesl obloučkem do vzduchu a obránce Andy Greene si ho hokejkou srazil do vlastní sítě. "Byl to divný zápas. Poprvé v mé kariéře se stalo, že bychom si dali tři vlastní branky," kroutil hlavou trenér New Jersey John Hynes, jehož svěřenci vyrovnali v poslední minutě.

Ani v rozstřelu nestálo při Devils štěstí. Taylora Halla zastavila tyč, po něm Ryan Getzlaf stvrdil výhru Anaheimu. "Bylo příjemné, že odrazy hrály s námi. To se nám v úvodních dvou měsících sezoně nestávalo," prohlásil Getzlaf. Jednu kaňku ale zápas Anaheimu přinesl, zápas kvůli zranění nedochytal Ryan Miller.

Rittich pustil jediný gól, Neuvirth střídal

Rittich inkasoval z hole Connora McDavida, který ve 13. minutě zakončil do odkryté branky souhru celého útoku. Calgary vyrovnalo, ale po trenérské výzvě rozhodčí gól odvolali kvůli bránění brankáři.

David Rittich kryl 29 z 30 střel, ale neodvrátil prohru Calgary 0:1 v Edmontonu.Foto Reuters

"Nula jedna, to je vždy nejhorší porážka," lamentoval Rittich. "Nehráli jsme svou hru a u gólu jsme udělali chybu, když se dva hráči stáhli k jednomu a nechali McDavida volného. Musíme být lepší, než jsme dnes předvedli," dodal.

Další český gólman Michal Neuvirth byl ve svém druhém startu sezony v 28. minutě za stavu 1:3 střídán, ale Philadelphii změna nepomohla a ve Winnipegu podlehla 1:7. Jediný gól Flyers dal Jakub Voráček, který litoval, že hosté nevytěžili více z první třetiny, v níž soupeře přestříleli 17:6, ale prohráli ji 1:2.

Hanzal ve druhém zápase skóroval

Po více než deseti měsících vstřelil v NHL gól útočník Dallasu Martin Hanzal. Jedenatřicetiletý centr, který podstoupil v březnu operaci zad a který po dlouhé rekonvalescenci naskočil do hry až před dvěma dny, otevřel tečí ve Vegas skóre. Domácí ale zápas otočili a vyhráli 4:2.

Krejčí bodoval potřetí v řadě

David Krejčí připravil v prodloužení vítězný gól Bostonu, když po jeho přihrávce rozhodl Torey Krug střelou do odkryté branky o výhře 2:1. U vyrovnávací branky Bruins asistoval David Pastrňák.

Krejčí se při zranění Patrice Bergerona posunul před minulým utkáním do středu elitního útoku k Pastrňákovi. Oba české hráče doplňuje Brad Marchand. "Po ledě létají. S Krejčím uprostřed jsou dobrou lajnou, to samozřejmě potřebujeme," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy. "Je to fenomenální hráč s velmi dobrým periferním viděním a velkým přehledem o hře. Takových je v NHL málo," vyzdvihl Krejčího Marchand.

Pettersson bral 5 bodů, Chicago další prohru

Skvělý zápas odehrál v neděli Elias Pettersson, který gólem a čtyřmi přihrávkami řídil výhru Vancouveru 6:1 na ledě St. Louis. Dvacetiletý nováček nasbíral pět bodů v jednom utkání podruhé v sezoně. Z jeho přihrávek těžil Brock Boeser, autor hattricku.

Chicago podlehlo doma Montrealu 2:3, prohrálo posedmé za sebou a v soutěži po sérii neúspěchů kleslo na poslední příčku. Trojnásobný vítěz soutěže z posledních osmi sezon prohrál trefou Tomáše Tatara z předposlední minuty.

Výsledky:

St. Louis - Vancouver 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 49. Kyrou - 3., 15. a 49. Boeser, 13. Pettersson, 32. Horvat, 34. Goldobin. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.841. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).

Winnipeg - Philadelphia 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: 12. Connor, 15. Morrissey, 28. Tanev, 35. Byfuglien, 36. Wheeler, 42. Little, 49. Myers - 18. Voráček. Střely na branku: 35:37. Gólman Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 27:31 minuty, inkasoval tři branky z 10 střel a úspěšnost zásahů měl 70 procent. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Ottawa - Boston 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Stone - 28. Marchand (Pastrňák), 64. Krug (Krejčí). Střely na branku: 28:24. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. McKenna (Ottawa), 2. Krug, 3. Rask (oba Boston).

Chicago - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 20. a 33. Kane - 7. Domi, 8. Weber, 59. Tatar. Střely na branku: 39:28. Diváci: 21.057. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Montreal), 2. Kane (Chicago), 3. Weber (Montreal).

Anaheim - New Jersey 6:5 po sam. nájezdech (3:3, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 3. Silfverberg, 3. Sherwood, 14. Montour (Kaše), 49. Aberg (Kaše), 54. Kaše, rozhodující sam. nájezd Sprong - 2. a 11. Palmieri, 14. Severson, 29. Seney, 60. Johansson. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16.470. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Montour (oba Anaheim), 3. Palmieri (New Jersey).

Edmonton - Calgary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 13. McDavid. Střely na branku: 30:24. Gólman David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Rittich (Calgary).

Vegas - Dallas 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17. Carpenter, 32. Karlsson, 39. Tuch, 60. Smith - 7. Hanzal, 49. Lindell. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.240. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).

Ryan Getzlaf se raduje z dalšího gólu v síti New Jersey.