Lídr NHL z Washingtonu nedal ani gól, Columbus v pondělí neprohrává

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Nejlepší tým NHL z Washingtonu si vylámal zuby na jednom z nejslabších celků ročníku z Columbusu a prohrál 0:3. Poprvé v sezoně 2019/20 tak Capitals nedali ani gól. Přitom Alexandr Ovečkin měl 9 střel na branku... Blue Jackets se výjimečně daří během pondělních utkání, jejich současná bilance je 5-0-0. Ve včerejších zápasech NHL nebodoval žádný český hokejista.

Finský gólman Joonas Korpisalo vychytal 30 zásahy vítězství Columbusu nad Washingtonem 3:0, připsal si druhé čisté konto v sezoně a celkově třetí v NHL. Blue Jackets týden po výhře 5:2 v metropoli USA porazili Capitals znovu. Pro lídra NHL to byly jediné dvě porážky za posledních deset utkání.

„Spoluhráči odvedli skvělou práci při blokování střel. Nějaké zákroky jsem taky musel předvést,“ podotkl Korpisalo. Vítěznou branku dal ve 12. minutě Eric Robinson, dvěma góly v závěrečném dějství pojistil výhru Oliver Bjorkstrand.

Huberdeau zaválel čtyřmi nahrávkami

Kouč Floridy po třech porážkách za sebou zamíchal složením útoků a vyšla mu sázka na zařazení Acciariho do druhé formace k Huberdeauovi a Vincentu Trocheckovi. Střelec večera v polovině úvodní třetiny otevřel skóre, po 78 sekundách druhé části zvýšil na 2:0 a v čase 30:33 upravil na 4:1.

„Je to úžasný pocit. S takovými hráči je radost hrát a díky jejich šikovnosti je to hračka. Umí přihrát do pozic, v kterých to člověk ani nečeká a dává snadné góly. Byl to opravdu výjimečný večer,“ uvedl osmadvacetiletý Acciari, který si v 210. utkání v NHL polepšil na 26 gólů.

Huberdeau asistoval u prvních dvou gólů Acciariho a přihrál i na branky Aleksandera Barkova a Mikea Mathesona. Trojka draftu z roku 2011 tak zarovnala svou bilanci v NHL na 400 bodů za 136 branek a 264 přihrávek.

Perron vyřídil Colorado hattrickem

David Perron se pátým hattrickem v NHL podílel na ukončení devítizápasové bodové série Colorada. Porážce Avalanche nezabránil 31 úspěšnými zákroky Philipp Grubauer. Jednička týmu z Denveru se vrátila do branky po absenci ve třech zápasech kvůli zranění v dolní části těla a dostala přednost před Pavlem Francouzem.

Jednatřicetiletý Perron v 19. minutě otevřel gólový účet utkání a po obratu Avalanche díky brankám Nazema Kadriho a Mikka Rantanena v čase 38:47 v přesilové hře vyrovnal na 2:2. Náskok Blues zařídili v další početní výhodě Vince Dunn a Jordan Kyrou. Perron završil výsledek v 57. minutě při power play do prázdné branky.

„Hattrick není to, na co bych právě teď moc myslel. Takové věci člověk více ocení, až skončí s hokejem. Ale je samozřejmě vždycky příjemný,“ prohlásil Perron.

Edmonton konečně zabral

Po čtyřech porážkách za sebou zabral Edmonton, který vyhrál v Dallasu 2:1. Oilers získali v úvodní třetině dvoubrankový náskok díky gólům Zacha Kassiana a Leona Draisaitla, za domácí snížil až v 58. minutě Tyler Seguin. Dva asistenci si připsal Connor McDavid, který se v čele produktivity s 59 body z 36 zápasů vzdálil na dva body Draisaitlovi.

Dotěrný Radek Faksa takhle zaplul do brankáře EdmontonuFoto AP Photo/Jeffrey McWhorter

K vítězství Nashvillu na ledě New York Rangers 5:2 přispěl dvěma brankami a jednou asistencí švýcarský obránce Roman Josi.

Domácí: 09:42. Acciari, 21:18. Acciari, 25:41. Barkov, 30:33. Acciari, 35:06. Matheson, 39:28. Toninato

Hosté: 22:05. Anisimov

Domácí: Bobrovskij (Driedger (A)) – Ekblad, Weegar, Strålman, Matheson, Brown, Yandle – Connolly, Barkov (C), Vatrano – Acciari, Trocheck (A), Huberdeau – Dadonov, B. Boyle, Hoffman – Pysyk, Toninato, Sceviour.

Hosté: A. Nilsson (M. Högberg (A)) – Hainsey (A), Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), Goloubef, Brännström – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – Sabourin, Anisimov, Ennis – White, L. Brown, Boedker.

Francis Charron, Corey Syvret – Scott Cherrey, Libor Suchánek

BB&T Center, Sunrise

Domácí: 11:10. Kreider, 57:18. Panarin

Hosté: 10:36. Grimaldi, 30:16. Josi, 35:23. Ekholm, 58:11. Josi, 59:55. Ellis

Domácí: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, M. Staal (A), DeAngelo – Panarin, R. Strome, Kakko – Kreider, Zibanejad (A), Bučněvič – McKegg, Chytil, Fast (A) – Lemieux, B. Howden, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Hosté: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Fabbro, Ekholm, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Järnkrok – Turris, Duchene, Sissons – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Blackwell, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Jean Hebert, Kelly Sutherland. Čároví: Kyle Flemington, Tony Sericolo

Madison Square Garden, New York

17286 diváků

Domácí: 11:32. Robinson, 40:32. Bjorkstrand, 48:46. Bjorkstrand

Hosté:

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Kukan, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Nyquist, Jenner (A), Bjorkstrand – Robinson, Dubois, Texier – N. Foligno (C), Wennberg, Atkinson (A) – Daňo, Riley Nash, Stenlund.

Hosté: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Boyd, Hathaway.

Kozari, Hanson – Murchison, MacPherson

Nationwide Arena, Columbus

16 602 diváků

Domácí: 18:51. Perron, 38:47. Perron, 39:23. Dunn, 51:24. Kyrou, 56:05. Perron

Hosté: 20:55. Kadri, 29:35. Rantanen

Domácí: Binnington (Allen) – Faulk, Pietrangelo, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Steen – Sundqvist, J. de La Rose, MacEachern.

Hosté: Grubauer (Francouz) – Barberio, Zadorov, Girard, Graves, Cole, C. Rosén – Rantanen, MacKinnon, Burakovsky – Donskoi, Kadri, Landeskog – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Compher, Jost, Nieto.

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 57:23. Seguin

Hosté: 08:07. Kassian, 14:13. Draisaitl

Domácí: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom, Bear, Nurse (A), Jones, K. Russell – Kassian, McDavid (C), Nygård – Gagner, Draisaitl (A), Neal – Chiasson, Nugent-Hopkins, Khaira – J. Archibald, Sheahan, Haas.