NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Nashville - 17. prosince 2019   01:00

Rangers
Rangers
11:10' Kreider (Zibanejad) • 57:18' Panarin (Zibanejad, Fox)
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Nashville
Nashville
10:36' Grimaldi  (Josi, Ellis) • 30:16' Josi  (Hamhuis, Turris) • 35:23' Ekholm  (Bonino) • 58:11' Josi   • 59:55' Ellis  (Watson)
Rangers
Jean Hebert, Kelly Sutherland. Čároví: Kyle Flemington, Tony Sericolo
Madison Square Garden, New York
17286 diváků
Nashville
Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Fabbro, Ekholm, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Järnkrok – Turris, Duchene, Sissons – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Blackwell, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:52
Tři hvězdy utkání:

1. Juuse Saros (NSH) 39 zák., 2 góly, 95,1%
2. Roman Josi (NSH) 2+1
3. Mika Zibanejad (NYR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 41-24; Zablokované střely: 11-18; Vhazování: 35%-65%; Hity: 29-16; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 16-10.
Artěmij Panarin v úvodu druhé třetiny orazítkoval tyč, od které se puk odrazil na brankovou čáru, a přestože mířil původně za ni, nakonec se na ní zásluhou zpětné rotace zastavil. To byl klíčový okamžik, protože Rangers poté nevyužili dvě přesilové hry za sebou a krátce po jejich skončení inkasovali. Nashville tak zahájil sérii čtyř venkovních zápasů vítězně, když zásluhou Romana Josiho dobyl Madison Square Garden v NY. Konečný výsledek. New York Rangers 2 Nashville Predators 5.
59:55'
Nashville právě vstřelil branku!
RYAN ELLIS se ocitl v pravém rohu obranného pásma proti dvojnásobné přesile, mezi dvěma hráči Rangers ale přes celou délku ledové plochy zamířil do prázdné brány! Predators vedou nad Rangers vysoko 5:2. Asistence: Austin Watson.
59:45'
Predators během rozpětí pár sekund dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění. Nejprve podél střídaček a poté podél trestných lavic. To je zřejmě konec.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:11'
ROMAN JOSI zamířil z levého rohu obranného pásma do prázdné brány NY Rangers a osudu dnešního zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Preds vedou 4:2. Bez asistence.
57:18'
Rangers právě vstřelili branku!
ARTĚMIJ PANARIN si zpracoval puk na vrcholu mezikruží a nádhernou střelou zápěstím zamířil pod horní tyč brány! Rangers vykřesali naději a je to 2:3. Asistence: Mika Zibanejad a Adam Fox.
56:29'
Mattias Ekholm dělal, co mohl, aby na levém křídle dokázal vyhrát závod o puk. Proti Predators se ale nepískalo zakázané uvolnění. Buly před Juusem Sarosem.
55:39'
Rangers vystřídali a po rozehrávce zpoza brány se snažili prosadit na pravém křídle, jenže jejich útočnou akci zastavilo postavení mimo hru. Buly v neutrální zóně.
54:42'
Rangers nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her a stále prohrávají o dva góly. Nashville vede v Madison Square Garden o dva góly 3:1 Komerční přestávka.
54:38'
Mika Zibanejad nedokázal skórovat v blízkosti levé tyče brány Juuseho Sarose, který chytá opravdu fantasticky, a vyloučený útočník Matt Duchene je zpět na ledové ploše.
53:17'
Artěmij Panarin vypálil z pravého kruhu a Juuse Saros na vzdálenější levé tyči skvěle zasáhl pravým betonem. Následnou akci Rangers zastavilo postavení mimo hru.
52:38'
Matt Duchene byl vyloučen za podrážení a Rangers mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru. Zatím nevyužili ani jednu. Jednu v první části, dvě ve druhé třetině.
52:17'
Rangers jsou směrem dopředu výrazně aktivnější, což dokazuje velká střelecká převaha, jenže se marně snaží vrátit zpět do zápasu a prohrávají o dva góly.
51:35'
Za bránou Rangers to zavánělo podrážením, Predators ale vyloučení unikli a na vrcholu levého kruhu se dostali ke střele, kterou Alexandar Georgijev podržel.
50:31'
Mattias Ekholm na levém křídle vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a jeho táhlá střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Další přerušení hry.
50:21'
Predators odpověděli střelou, která na pravém křídle přišla z ostrého úhlu, a Alexandar Georgijev ji vyrazil. Poté následoval ofsajd Rangers a komerční přestávka.
49:39'
Chris Kreider mohl vykřesat naději pro Rangers po pěkné přihrávce zpoza brány, jenže jeho bekhendové zakončení z blízkosti minulo levou tyč brány Predators.
48:09'
Jacob Trouba se v pravém kruhu nádherně uvolnil a jeho bekhendové zakončení bylo zablokováno, čehož mohl využít Filip Chytil, jenže minul pravý horní roh brány.
47:51'
Oba týmy v průběhu zápasu orazítkovaly jednou tyč a v tomto ohledu je to tedy vyrovnané. Hra byla přerušena a v MSG dostává prostor krátká komerční přestávka.
47:34'
Predators nádherně přenesli hru z pravého křídla doleva a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat Kyle Turris, jenže střelou z blízkosti orazítkoval pravou tyč brány! To byla obrovská příležitost.
46:29'
Matt Duchene mohl skórovat po střele z pravého křídla, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Alexandar Georgijev ale dokázal dobře zareagovat a puk vyrazil mimo.
45:50'
Rangers měli během posledních okamžiků tlak, jenže Pavel Bučněvič za bránou Predators zbytečně fauloval a byl vyloučen na dvě minuty za držení. Přesilová hra.
45:24'
Artěmij Panarin se dostal na bodu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou Juuse Saros na přední tyči vyrazil. Brankář Preds chytá skvěle.
44:40'
Juuse Saros musel v rychlém sledu zasahovat proti třem střelám. První přišla od modré čáry, druhá v blízkosti levé tyče a třetí z vrcholu levého kruhu pro vhazování.
43:42'
Calle Järnkrok se dostal na levém křídle k nahození z ostrého úhlu, kterým na přední tyči hledal Filipa Forsberga, jenže kotouč nakonec minul přední tyč brány.
42:38'
Kaapo Kakko byl v prostoru mezikruží dobře pokryt, když k němu rychle přistoupil Calle Järnkrok a puk se právě od něj odrazil pod lapačku Juuseho Saruse.
41:19'
Nahození Rangers podél střídaček bylo příliš prudké a Juuse Saros ho u své levé tyče brány raději zmrazil pod lapačkou. Predators vedou nad Rangers 3:1.
40:42'
Roman Josi se pokusil skórovat hned v úvodu třetí třetiny, jenže jeho prudká rána od střídaček byla na přední tyči brány Rangers domácími hráči zablokována.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-15; Zablokované střely: 10-13; Vhazování: 34%-66%; Hity: 23-13; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 14-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:02.
Artěmij Panarin mohl v úvodu druhé třetiny skórovat, jenže puk se od levé tyče odrazil na brankovou čáru, a přestože původně mířil za ni, nakonec se na ní vzápětí zásluhou zpětné rotace zastavil. Rangers poté nevyužili dvě přesilové hry a doplatili na to, protože po každé z nich Predators udeřili. Nejprve Roman Josi a vzápětí Mattias Ekholm, který se prosadil ihned po návratu z trestné lavice. Skóre po druhé třetině atraktivního střetnutí. New York Rangers 1 Nashville Predators 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:50'
Artěmij Panarin usedl na střídačku poté, co bylo nahození Rangers přizvednuto do ochranné sítě. Ve druhé třetině mohl skórovat, puk se ale zastavil na čáře.
38:07'
Colin Blackwell se ocitl před bránou po přihrávce z levého rohu útočného pásma úplně sám, jenže střelou bez přípravy zamířil do náruče brankáře Alexandara Georgijeva! Vzápětí se strhla mela.
37:54'
Chris Kreider nabral na levém křídle obrovskou rychlost a mohl skórovat na přední tyči, jenže Juuse Saros ho dokázal vychytat a na kostce si prohlédl, jak to dokázal.
37:23'
Roman Josi se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a v Madison Square Garden je ticho jako v kostele. Rangers mohli vést, jenže nyní prohrávají o dva góly.
35:27'
Brendan Lemieux byl během komerční přestávky vyloučen, když dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Následovalo hlasité bučení.
35:27'
Puk byl sražen mezi střídačky a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Nashville vede v Madison Square Garden nad domácími Rangers o dva góly.
35:23'
MATTIAS EKHOLM se řítil z pravého křídla sám na bránu a rychlou střelou zápěstím pak z blízkosti zamířil nad vyrážečkou Alexandara Georgijeva do vzdálenějšího levého horního rohu brány krátce poté, co se vrátil na led z trestné lavice! Rangers ve druhé třetině inkasovali dva góly a oba dva pár sekund poté, co nedokázali využít přesilovou hru. Preds vedou 3:1. Asistence: Nick Bonino.
34:49'
Mika Zibanejad vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Juuse Saros skvěle zasáhl svou vyrážečkou.
34:02'
Mika Zibanejad se vrátil pro puk po dalším vyhození Predators do svého obranného pásma. Rangers mají k dispozici třetí přesilovou hru. Úvodní dvě nevyužili.
33:22'
Rána Artěmija Panarina z bodu levého kruhu pro vhazování na bránu Predators neprošla a Ryan Ellis dokázal podél střídaček vyhodit puk za bránu Rangers.
33:11'
Dylan Strome z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde hledal Chrise Kreidera. Mattias Ekholm poté fauloval a byl vyloučen za krosček.
31:19'
Rozhodčí nakonec během krátké komerční přestávky vylučovali. Jesper Fast dostal dvě minuty za držení, zatímco hostující obránce Dante Fabbro za hrubost.
31:19'
Před bránou Nashvillu vznikla větší potyčka, a přestože hra chvilku plynula dál, rozhodčí ji nakonec přerušili. Následuje krátká komerční přestávka.
31:04'
Jacob Trouba se pokusil vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže Juuse Saros vychytal bývalého hráče Winnipegu vyrážečkou. Skvělý zákrok.
30:16'
ROMAN JOSI vyrazil podél střídaček do rychlého protiútoku a poté využil clony před sebou, když na bodu pravého kruhu pro vhazování vystřelil zápěstím a jeho střela poté prošla mezi nohama jednoho z hráčů NY Rangers do bližšího horního rohu sítě! Asistence: Dan Hamhuis a Kyle Turris.
29:18'
Chris Kreider nedokázal překonat Juuseho Sarose v blízkosti levé tyče brány a Predators se poté podařilo vyhodit puk až za bránu domácích hráčů Rangers.
28:38'
Artěmij Panarin bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Juuse Saros našel puk ve svém náručí. Byla to pořádná bomba, gól ovšem nepřinesla.
28:01'
Ryan Ellis byl vyloučen za faul loktem a Rangers si zahrají po reklamní přestávce druhou přesilovou hru. Úvodní na přelomu první a druhé třetiny nevyužili.
27:05'
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, krátce předtím se ale dostali na levém křídle ke střele od modré čáry, kterou mezi kruhy ve vzduchu tečoval Artěmij Panarin, a puk se od jeho čepele hole odrazil do levé tyče brány! Z dorážky poté mohl skórovat Brendan Lemieux, jenže těsně minul přední levý horní roh brány!
26:34'
Hra je během posledních okamžiků často kouskována a Predators opět nedokázali rozehrát podél střídaček, takže se znovu pískalo zakázané uvolnění.
25:55'
Další nepřesná rozehrávka Predators a zakázané uvolnění, tentokrát po nepřesné kolmé přihrávce podél střídaček, která nenašla žádného z hostujících hráčů.
25:28'
Roman Josi už na levém křídle zvedal hlavu a hledal, komu by přihrál, jenže se ocitl v postavení mimo hru a jeho útočné snažení bylo čárovým rozhodčím přerušeno.
25:03'
Predators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostujícím hokejistům tedy bylo odpískáno zakázané uvolnění. Skóre utkání je nerozhodné 1:1.
24:21'
Mattias Ekholm vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána mířila k levé tyči brány, Alexandar Georgijev ji ale reflexivně vykopl pravým betonem.
23:37'
Brady Skjei zkusil na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce Juuseho Sarose, který měl velice dobrý výhled a připsal si snadný zákrok.
22:42'
Filip Chytil prokázal obrovskou rychlost a poté mohl skórovat na ose útočného pásma, jeho střela z blízkosti ale minula levou tyč brány Juuseho Sarose.
22:20'
Artěmij Panarin se radoval z gólu po střele z pravého křídla zbytečně, protože puk se od vzdálenější levé tyče odrazil na brankovou čáru, a přestože původně mířil za ni, nakonec se na ní po zpětné rotaci zastavil! Neskutečný moment!
20:55'
Predators v úvodu druhé třetiny dohrávají přesilovou hru a v mezikruží se dostal ke střele Roman Josi, Alexandar Georgijev ale opět skvěle zasáhl svou vyrážečkou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-8; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 12-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:05.
Úvodní třetina přinesla z obou stran hodně ofenzivní hokej. Hráči Predators byli od začátku výrazně lepším týmem, jenže po vyrovnávacím gólu Chrise Kreidera po trefě hostujícího Rocca Grimaldiho se to otočilo. Skóre po první třetině tohoto klání v Madison Square Garden je. New York Rangers 1 Nashville Predators 1.
20:00'
19:19'
Brendan Lemieux se snažil clonit před bránou, jenže přišel do kontaktu s Romanem Josim a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici za nedovolené bránění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:38'
Juuse Saros vyrazil ránu Jacoba Trouby z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Predators v závěru první třetiny dokázali přečkat přesilovou hru Rangers.
17:46'
Artěmij Panarin teď vypálil z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Juuseho Sarose mohl na vzdálenější levé tyči skórovat z dorážky Mika Zibanejad, jenže také jeho brankář Predators dokázal vychytat! Rangers klidně mohli vést!
16:48'
Kaapo Kakko se dostal v levém kruhu pro vhazování k odraženému puku a rychle vystřelil, jeho střela zápěstím ovšem minula vzdálenější pravou tyč brány Predators.
16:38'
Z obrovského tlaku Rangers pramenilo vyloučení a domácí hokejisté si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru. Kyle Turris dostal dvě minuty za sekání.
16:32'
Pavel Bučněvič na levém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a Juuse Saros se musel ohánět, aby puk na brankové čáře vyrazil mimo. Rangers mají obrovský tlak.
15:43'
Na ledě to nyní vypadá, jako kdyby Rangers hráli přesilovou hru. Domácí na levém křídle vypálili od modré čáry a připravený brankář Juuse Saros puk vyrazil mimo.
15:12'
Jacob Trouba sice pálil od modré čáry vedle pravé tyče brány, jenže Rangers se vzápětí mohli prosadit u levé tyče, jenže ani nadvakrát z blízkosti neuspěli.
14:01'
Predators odpověděli střelou od modré čáry, která přišla z pravé strany ledové plochy Madison Square Garden a skončila na výstroji Alexandara Georgijeva.
13:10'
Další střela Rangers přišla na levém křídle ihned po vhazování a Juuse Saros měl co dělat, aby jejich prudkou ránu s příklepem na přední tyči vyrazil vyrážečkou.
13:03'
Český útočník se po nahození z levého křídla ocitl ve velké šanci v prostoru mezikruží, jenže jeho rychlá střela zápěstím skončila na brankáři Predators, který hru přerušil.
12:18'
Filip Chytil vzápětí mohl otočit vývoj zápasu střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Juuse Saros byl ale připraven a nadvakrát dokázal puk zmrazit pod lapačkou.
11:10'
Útočník Mika Zibanejad teď ve středovém kruhu skvěle vybojoval puk a po vyražení do rychlého protiútoku přihrál na CHRISE KREIDERA, který se poté v rychlosti prosadil v blízkosti levé tyče! Rangers vyrovnali. Asistence: Mika Zibanejad.
11:00'
Predators jsou zatím výrazně lepším týmem a nyní se snažili prosadit na pravém křídle, kde je zastavilo postavení mimo hru. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
10:36'
ROCCO GRIMALDI vyrazil podél střídaček do rychlého protiútoku a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která se od brusle jednoho z hráčů Rangers odrazila mezi betony Alexandara Georgijeva a poté k levé tyči – 0:1! Asistence: Roman Josi a Ryan Ellis.
09:30'
Colin Blackwell se dostal na pravém křídle k táhlému nahození, které skončilo v náručí připraveného brankáře Alexandara Georgijeva, a hra byla znovu přerušena.
09:15'
Predators se tentokrát ocitli v postavení mimo hru a na pravé straně ledové plochy následovalo vhazování v blízkosti modré obranné čáry domácích Rangers.
09:00'
Craig Smith odpověděl střelou z vrcholu pravého kruhu, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Alexandar Georgijev ale opět dobře zasáhl vyrážečkou.
08:21'
Ryan Lindgren se dostal ve velké rychlosti do zakončení v levém kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zápěstím minula bližší levou tyč brány Nashvillu.
07:38'
Roman Josi vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho bomba zamířila nad bránu Rangers, kteří jsou během posledních okamžiků pod velkým tlakem.
06:52'
Calle Järnkrok se dokázal dostat do zakončení v prostoru mezikruží a rychlou střelou zápěstím mířil do levého rohu brány, Alexandar Georgijev ale zasáhl vyrážečkou.
06:30'
Hra byla přerušena a za bezbrankového stavu v Madison Square Garden v New Yorku následuje komerční přestávka.
06:09'
Craig Smith vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána byla prudká, nakonec ale skončila nad bránou Alexandara Georgijeva, který nemusel zasahovat.
05:43'
Roman Josi se řítil do šance na levém křídle, jenže na vrcholu levého kruhu pro vhazování mu ho vypíchl fantasticky se vracející Mika Zibanejad.
05:28'
Nádherná kombinační akce Rangers střelu na bránu nepřinesla a Predators se vzápětí osvobodili, když kotouč vyhodili na zakázané uvolnění.
05:03'
Matt Duchene zkoušel vypálit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže Rangers se rychle vrátili, aby jeho prudkou ránu s příklepem zablokovali.
04:22'
Jacob Trouba vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střílená přihrávka bez teče minula vzdálenější pravou tyč brány Predators, kterou dnes hájí Juuse Saros.
03:14'
Ryan Johansen se dostal v mezikruží k odraženému puku a ocitl se ve velmi slibné střelecké pozici, jeho následný pokus zápěstím byl ale zablokován.
02:38'
Jakov Trenin se z pravého křídla odvážně natlačil až před bránu a poté narazil do brankáře Alexandra Georgijeva. Brána byla posunuta a rozhodčí hru přerušili.
01:44'
Rocco Grimaldi vypálil bez přípravy po zpětné přihrávce Matta Duchenea zpoza brány na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v náručí Alexandara Georgijeva.
01:04'
Nashville se podruhé v úvodu zápasu dostal do útočného pásma, na levém křídle ho ale zastavilo postavení mimo hru a hra byla tedy přerušena.
00:30'
Mika Zibanejad na pravém křídle vyrazil do protiútoku a zpětnou přihrávkou hledal před bránou Jespera Fasta, Predators ale kotouč srazili za svou bránu.
00:01'

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, M. Staal (A), DeAngelo – Panarin, R. Strome, Kakko – Kreider, Zibanejad (A), Bučněvič – McKegg, Chytil, Fast (A) – Lemieux, B. Howden, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Fabbro, Ekholm, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Järnkrok – Turris, Duchene, Sissons – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Blackwell, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kelly Sutherland. Čároví: Kyle Flemington, Tony Sericolo.

Filip Chytil (NYR) 23 zápasů, 8+3, +/- +8
Vzájemné zápasy

New York Rangers se střetl s Nashvillem v loňském ročníku NHL třikrát, přičemž úvodní zápas prohrál, aby vzápětí na ledě Predators zvítězil dvakrát za sebou.
Nashville Predators

Nashville se vrátil po porážce v Buffalu zpět domů, kde nestačil na Dallas a utrpěl tak druhou porážku v řadě. Domácí Austin Watson sice 64 sekund po přestávce otevřel skóre a poslal Predators do vedení, jenže Dallas předvedl bleskový obrat, když se v rozmezí pouhých 114 sekund prosadili hostující Blake Comeau a Roope Hintz, přičemž vyrovnávací gól Blakea Comeaua padl při vlastním oslabení Dallasu, který před koncem druhé třetiny ještě přidal další dva góly a nakonec vyhrál 4:1.
New York Rangers

Hráči domácího New Yorku Rangers zakončili sérii čtyř venkovních zápasů v Anaheimu, kde po samostatných nájezdech prohráli 4:3. Rangers dvakrát vedli, nejprve 2:0 a poté 3:2, přesto na ledě Ducks nakonec padli. Další fantastický zápas odehrál útočník Mika Zibanejad, který proti Anaheimu vstřelil dva góly a celkem má na svém kontě jednadvacet bodů za jedenáct branek a deset asistencí. Prosadil se také Artěmij Panarin, který v letošní sezóně vstřelil 19 gólů a zaznamenal 42 bodů.
Nashville se po dvou porážkách v řadě vydává na trip, během něhož ho čekají čtyři venkovní zápasy a úvodní dva odehraje v New Yorku. Predators nejprve vyzvou Rangers a poté jejich rivaly Islanders. Hráči New Yorku Rangers proti Nashvillu zahájí sérii tří domácích zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.