Krejčí táhl Boston, Zacha završil demolici. Nečas zářil a bral 2+2

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Útočník David Krejčí přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře Bostonu 7:3 nad Washingtonem. Vítězství podpořil dvěma asistencemi i David Pastrňák. Martin Nečas si připsal v utkání NHL poprvé čtyři body (2+2), s Carolinou ale po divokém průběhu prohrál 6:8 v Torontu. Pavel Zacha se podílel gólem a přihrávkou na kanonádě New Jersey, které zvítězilo v Chicagu 7:1.

Boston položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 4:0. Pod první gól se podepsal Krejčí, jehož střelu dorazil nadvakrát Jake DeBrusk. Podobným způsobem zaznamenal první bod Pastrňák, který vypálil a Brad Marchand zvýšil z dorážky na 2:0. Oba čeští útočníci poté připravili čtvrtý gól a Pastrňákovu přihrávku usměrnil do branky Patrice Bergeron.

Washington se prosadil až za stavu 0:5 a dvěma góly snížil. Druhý gól padl po české akci. Radko Gudas přihrál Jakubovi Vránovi, jehož střelu tečoval Lars Eller. Vzápětí ale při hře bez gólmana přidal Krejčí v 57. minutě trefou do prázdné branky šestý gól.

Ve třetí třetině měl Pastrňák rozmíšku s Tomem Wilsonem, který českého útočníka dříve v utkání píchl hokejkou někam do slabin. Útočník Washingtonu v 54. minutě dohrál u střídaček českého útočníka, který se po něm ohnal pěstí a začala mela. Oba hráče se snažil oddělit rozhodčí, přičemž Pastrňák ztratil rovnováhu a upadl na led.

Carolina prohrávala už v šesté minutě 0:3 a do branky poslala Petra Mrázka, sledoval obrat týmu na 5:3. Hlavní roli hrál Nečas, který v přesilové hře tečí snížil v závěru první třetiny na 2:3 a ve 36. minutě vyrovnal pohotovou střelou z pravého kruhu. Za dalších 64 sekund už Carolina vedla 5:3, když Nečas krátce po svém druhém gólu přihrál po úspěšném napadání zpoza branky Eriku Haulovi a pak se prosadil i Andrej Svečnikov.

Toronto poprvé překonalo Mrázka až v úvodu třetí třetiny. Hostům vrátil dvoubrankový náskok Haula po další Nečasově asistenci, ale hráči Maple Leafs se pak během 59 sekund prosadili třikrát, z toho dvakrát Mitchell Marner, a otočili na 7:6. Poslední gól dal Pierre Engvall do prázdné branky. Mrázek chytil 27 z 31 střel, Nečas se v produktivitě nováčků posunul na páté místo (8+13).

Chicago vedlo i díky asistenci Davida Kämpfa, ale v dalším průběhu střílelo góly už jen New Jersey. Devils rozhodli ve druhé třetině, v níž domácím odskončili z 1:1 na 5:1. U čtvrté trefy si připsal asistenci Zacha, který v předposlední minutě ranou z mezikruží uzavřel skóre.

Domácí: 00:30. Spezza, 03:40. W. Nylander, 05:10. Tavares, 42:35. Matthews, 51:01. Marner, 51:54. Barrie, 52:00. Marner, 58:20. Engvall

Hosté: 13:49. B. McGinn, 19:35. Nečas, 35:09. Nečas, 35:29. Haula, 36:13. Svečnikov, 45:58. Haula

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Ceci, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – I. Michejev, Tavares (C), Engvall – Kapanen, Kerfoot, W. Nylander – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Hosté: Reimer (6. Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Edmundson, T. van Riemsdyk, Gardiner – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Martinook (A), Wallmark, B. McGinn.

Pollock, Nicholson – Shewchyk, Marquis

Scotiabank Arena, Toronto

19 176 diváků

Domácí: 05:37. DeBrusk, 13:29. Marchand, 13:56. Bjork, 18:57. Bergeron, 26:55. Coyle, 56:50. Krejčí, 59:32. Bergeron

Hosté: 34:35. Ovečkin, 55:29. Eller, 57:47. Hathaway

Domácí: T. Rask (Halák) – McAvoy, J. Moore, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Heinen – Kuraly, Coyle, Bjork – Nordström, P. Lindholm, B. Ritchie.

Hosté: Holtby (21. Samsonov) – Kempný (C), Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller (A), Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

MacCauley, Rooney – MacPherson, Daisy

TD Garden, Boston

Domácí: 00:42. B. Point, 15:22. Hedman, 18:03. Sergačjov, 25:53. Killorn, 29:52. Kučerov, 58:05. Hedman

Hosté: 22:47. Huberdeau

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Gourde, Paquette, Maroon – Joseph, Verhaeghe, Stephens.

Hosté: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Weegar, Strålman, Matheson, Brown, Yandle (A) – Connolly, Barkov (C), Vatrano – Acciari, Trocheck, Huberdeau (A) – Dadonov, B. Boyle, Hoffman – Pysyk, Toninato, Sceviour.

Luxmore, StLaurent – Murray, Racicot

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 39:58. Sanheim, 47:31. K. Hayes, 55:49. Sanheim, 57:15. K. Hayes, 59:02. Aube-Kubel

Hosté: 26:44. Fast

Domácí: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Gostisbehere, P. Myers – Giroux (C), Couturier (A), Konecny – J. van Riemsdyk, K. Hayes, Aube-Kubel – Farabee, Frost, Voráček (A) – Andreoff, M. Vorobjov, Pitlick. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Hosté: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Trouba, M. Staal, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider (A), Zibanejad (A), Fast (A) – Panarin, R. Strome, Bučněvič – Lemieux, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Francis Charron, Ian Walsh. Čároví: Julien Fournier, Shandor Alphonso

Wells Fargo Center, Philadelphia

19776 diváků

Domácí: 06:17. Lee, 33:40. Barzal

Hosté: 26:18. Stenlund, 29:34. Gerbe, 56:31. Gavrikov

Domácí: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Lee, Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Ladd, Brassard, Kühnhackl – M. Martin, Cizikas, Komarov.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, Harrington – Texier, Dubois, Robinson – N. Foligno, Jenner, Nyquist – Lilja, Wennberg, Stenlund – Gerbe, Riley Nash, MacInnis.

Barclays Center, New York

Domácí: 19:07. Pageau, 45:16. Pageau, 58:36. B. Tkachuk

Hosté: 35:12. Girgensons

Domácí: C. Anderson (M. Högberg) – Chabot, Goloubef, Borowiecki, Brännström, Lajoie, Englund – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Anisimov, Ennis – N. Paul, Tierney, Duclair – L. Brown, Beaudin, White.

Hosté: Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, Bogosian, Scandella, Jokiharju, Montour – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson, Vesey – Girgensons, Lazar, Asplund – Rodrigues, Sheary.

Joannette, Lambert – Barton, Nansen

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 18:08. F. Forsberg, 27:53. Arvidsson, 49:56. Josi

Hosté: 38:07. Crouse, 50:33. Chychrun

Domácí: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, Grimaldi – Sissons, Bonino, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Blackwell.

Hosté: Raanta (Hill) – Chychrun, Goligoski, Ekman-Larsson (C), Demers, Oesterle, Gross – Kessel (A), Dvorak, Hall – Schmaltz, Söderberg, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Garland, Richardson, Grabner.

L´Ecuyer, O´Donnell – Amell, Berg

Bridgestone Arena, Nashville

17 697 diváků

Domácí: 11:29. Connor, 36:14. Laine

Hosté: 15:06. Tatar, 16:38. Tatar, 24:37. Danault, 28:56. Danault, 39:20. Domi, 51:08. Lehkonen

Domácí: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Beaulieu – Connor, Scheifele, Laine – Ehlers, Wheeler, Roslovic – G. Bourque, Lowry, Appleton – Luoto, N. Shore, L. Shaw.

Hosté: Price (Ch. Lindgren) – Chiarot, S. Weber, Kulak, Petry, Mete, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Domi, Armia – Cousins, Suzuki, Weal – Poehling, N. Thompson, Barber.

MacDougal, Morton – Pancich, Suchánek

Bell MTS Place, Winnipeg

Domácí: 03:21. Z. Smith

Hosté: 14:46. J. Hughes, 20:51. P. K. Subban, 27:22. Severson, 30:40. Hayden, 37:22. Zajac, 40:18. Coleman, 58:21. Zacha

Domácí: Crawford (31. Lehner) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Gilbert, Määttä – P. Kane (A), J. Toews (C), D. Kubalík – Quenneville, D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Dach, DeBrincat – Highmore, Kämpf, Z. Smith.

Hosté: Blackwood (Senn) – P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Müller, Vatanen, Butcher – Palmieri (A), Hischier, J. Boqvist – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Wood – Hayden, Zacha, Bratt.

Markovic, O'Halloran – Tobias, Smith

United Center, Chicago

21 559 diváků

Domácí: 10:23. Reaves, 31:57. Pacioretty, 42:06. Carrier

Hosté: 04:37. Bellemare, 14:28. Nieto, 17:35. Kadri, 34:06. Landeskog, 36:58. Bellemare, 43:57. Rantanen, 56:53. Ničuškin

Domácí: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Hosté: Francouz (Grubauer) – Graves, Girard, Zadorov, Cole, A. Lindholm, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Ničuškin, Jost, Compher – Nieto, Bellemare, Calvert.