NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Buffalo - 24. prosince 2019   01:35

Ottawa
Ottawa
19:07' Pageau (B. Tkachuk) • 45:16' Pageau (B. Tkachuk, Co. Brown) • 58:36' B. Tkachuk (Co. Brown)
Buffalo

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
1. Craig Anderson (OTT) 43 zákroků, 1 gól, 97,7%
2. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 2+0
3. Brady Tkachuk (OTT) 1+2
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
-
Ottawa na domácím ledě v posledním utkání před Vánoci zabrala a porazila Buffalo 3:1 navzdory tomu, že Sabres měli jasnou střeleckou převahu. Hrdinou utkání se stal brankář Craig Anderson, který za svá záda pustil jedinou ze 44 střel Sabres. Na straně hostí nedokázal bodovat Jack Eichel, jeho obdivuhodná šňůra se tak zastavila na 18 zápasech.
59:24'
Dahlinův pokus z mezikruží byl zblokován a domácí o chvilku později vyhodili kotouč ze třetiny.
58:57'
Linus Ullmark opět upaluje na střídačku, hosté to ještě nevzdávají.
58:36'
Ottawa právě vstřelila branku!
S nejvyšší pravděpodobností je rozhodnuto. BRADY TKACHUK se rozjel vstříc odkryté brance Sabres a na poslední chvíli jej fauloval Jokiharju, načež rozhodčí uznali Ottawě technický gól! Asistence: Connor Brown.
57:52'
Linus Ullmark míří na střídačku, Sabres to zkusí se šesti hráči v poli!
57:19'
Hráči v červených dresech nyní navíc mají puk na svých hokejkách a pochopitelně už se nikam neženou.
56:30'
V tuto chvíli vedou Sabres na střely už 41:29, skvělý Anderson ale stále drží Ottawu v těsném vedení.
55:33'
Krátce po buly to zkusil od modré Ristolainen, jeho projektil si ale domácí brankář pohlídal. Následovat bude komerční přestávka.
55:20'
Senators nic nevymýšleli a vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat bude buly před Andersonem.
55:11'
Čas začíná hrát proti Sabres, do konce třetí třetiny zbývá už jen necelých pět minut.
54:18'
Duclair špatně rozehrál a puku se zmocnil Vesey, tentokrát se ale bývalý hráč New York Rangers do zakončení nedostal.
53:35'
Jimmy Vesey stál na konci další povedené akce Sabres, s jeho střelou z mezikruží si ale Anderson snadno poradil.
52:39'
Eichel nakonec i vystřelil, jeho nahození od modré ale bylo pro Craiga Andersona hračkou.
52:17'
Sabres se posléze opět usadili v útočném pásmu a s kotoučem nyní hraje Jack Eichel, který v posledních minutách prakticky neslezl z ledu.
51:38'
Hosté teď bídně rozehráli a kotouč skončil přímo na holi Pageaua, ten ale následně s pukem nic nevymyslel.
50:59'
Hra byla o chvilku později přerušena, do Canadian Tire Centre se společně vrátíme po komerční přestávce.
50:35'
Drtivý tlak Buffala trval až doposud, kdy Anderson neuvěřitelným zákrokem vleže na brankové čáře zachránil Senators!
49:29'
Dahlin se vydal na útočný výlet a prokličkoval se až před Andersona, ani mladý Švéd ale na ottawského veterána nevyzrál!
48:45'
Sam Reinhart se dostal k dorážce vlastní zblokované střely, bekhendem si ale na pozorného Andersona nepřišel.
47:49'
Vesey zůstal úplně volný na pravém kruhu, tváří v tvář Andersonovi ale neuspěl!
47:17'
Anderson v tomto oslabení stále čeká na zákrok, zkušený Mark Borowiecki teď navíc odpálil puk přes všechny čáry.
46:45'
Sabres sice kombinují v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba.
45:47'
Domácí půjdou do čtyř, Vladislav Naměstnikov (OTT) se provinil podrážením.
45:16'
Domácí si berou ztracené vedení zpět! Erik Brännström obětavým zákrokem zblokoval Eichelovu střelu, načež se do rychlého protiútoku vydal JEAN-GABRIEL PAGEAU, který projel přes celé hřiště a nadvakrát překonal Ullmarka! Asistence: Brady Tkachuk a Connor Brown.
44:48'
Nepovedená rozehrávka Senators skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Andersona.
44:13'
Colin White hledal na modré čáře Chabota neúspěšně, jeho pas hráči Sabres vystihli a ztečovali puk do středního pásma.
43:21'
Brandon Montour ve středním pásmu získal puk po nepovedené rozehrávce Senators, jeho následný pas byl ale přizvednut až mezi diváky.
42:29'
Puk si pro sebe uzmul Evan Rodrigues, který nakonec z ostrého úhlu vypálil, Craig Anderson ale bez potíží zasáhl.
41:58'
Dahlinova prudká rozehrávka nikoho v bílém dresu nenašla, o kotouč se nyní svádí lítá bitva v rohu.
41:20'
Cody Goloubef povedeným obranným zákrokem zhatil rodící se šanci Sabres a poté navíc vyhodil puk do bezpečí.
40:25'
Thomas Chabot se na útočné modré šikovnou kličkou zbavil bránícího hráče Sabres, jeho následná střela ale už tak povedená nebyla.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:30.
Také druhá dvacetiminutovka nabídla poměrně pohledný hokej, Sabres ale postupně převzali iniciativu, o čemž svědčí i poměr střel na branku 25:21 v jejich prospěch. Hosté se nakonec dočkali i vyrovnávacího gólu, o který se postaral šikovnou tečí Zemgus Girgensons.
40:00'
39:25'
Buffalští hokejisté po přetrvávajícím tlaku raději vyhodili touš na zakázané uvolnění.
39:11'
Anthony Duclair dostal od Chabota nabito na pravý kruh, z první ale poslal puk jen do míst, kde číhala připravená Ullmarkova vyrážečka!
38:33'
Jake McCabe si na útočné modré nedokázal zpracovat skákavý puk, to už do druhé sirény zbývají jen necelé dvě minuty.
38:03'
Jack Eichel opět ujel přes celé hřiště a pokusil se vyměnit si puk s Olofssonem, jeho následná pobídka ale postrádala přesnost.
37:36'
Jeff Skinner obkroužil svatyni Senators a poté se z otočky pokusil zakončit, to se mu ale nepodařilo podle představ.
37:02'
Po Chabotově střele od modré vznikl před ležícím Ullmarkem nepřehledný závar, nikdo v červeném dresu se ale k dorážce nedostal.
36:24'
Hra byla přerušena ve středním pásmu, načež hlasatel v Canadian Tire Centre ohlásil další komerční přestávku.
35:56'
Do další šance Sabres se tlačil Jack Eichel, ke střele se ale nakonec nedostal.
35:12'
Sabres právě vstřelili branku!
A je vyrovnáno! Evan Rodrigues nenápadně nahodil puk směrem na ottawskou branku a jeho nahození dokázal šikovně tečovat ZEMGUS GIRGENSONS! Asistence: Evan Rodrigues.
34:11'
Erik Brännström to zkusil od modré, jeho nahození ale bylo zblokováno a na opačnou stranu už vyráží Skinner.
33:22'
Eichel ovládl sprinterský souboj s Bradym Tkachukem, zakázané uvolnění se tak nepíská.
32:53'
Hosté se pokouší pálit na Andersona ze všech pozic a úhlů, častokrát ale míří vedle anebo dokonce promáchnou.
32:19'
Po přerušení hry se strhla mela, ve které se nejaktivněji angažovali Borowiecki a Eichel, nikomu se nakonec nic nestalo.
31:25'
Více než polovina základního časového rámce je za námi a Ottawa stále vede 1:0, v posledních minutách ale hosté začínají přebírat iniciativu.
30:40'
Jeff Skinner se napřáhl na levém kruhu, jeho prudký golfák ale Craig Anderson bez potíží vyrazil.
29:52'
Reinhart přestřelil, kotouč skončil u mantinelu a na opačnou stranu už se vydává Connor Brown.
29:05'
To jsou věci! Linus Ullmark už byl prakticky překonán, nikdo v červeném dresu ale nedokázal dopravit kotouč za jeho záda!
28:34'
Další Chabotova rána od modré byla zblokována, Blue Jackets zatím dnes při oslabeních bojují velmi srdnatě.
27:42'
Thomas Chabot si na modré čáře šikovně zpracoval skákavý pas, o pár sekund později ale chyboval a Sens tak přicházejí o útočné pásmo.
27:12'
Sabres půjdou do čtyř, Zach Bogosian (BUF) dostal dvouminutový trest za podrážení.
27:01'
Craig Anderson špatně rozehrál a v podstatě namazal puk Veseymu, jemuž se ale nepodařilo vůbec vystřelit.
26:59'
Logan Brown dostal nabito na pravý kruh, jeho dělovku z voleje ale Linus Ullmark dokázal zastavit!
26:27'
Andreas Englund se vrátil s unikajícím Reinhartem a vybojoval puk zpět pro Senators.
25:31'
Whiteovu dělovku od modré Ullmark vyrazil a Zach Bogosian poté vyhodil touš do bezpečí.
25:12'
Ennis v dobré pozici promáchl, načež se Sabres opět dokázali osvobodit.
24:26'
Marcus Johansson v oslabení vyvezl puk z vlastního pásma až do toho útočného, skvělá práce buffalského centra.
23:41'
Nyní si přesilovku zahrají pro změnu Ottawští, Jimmy Vesey (BUF) vyfasoval dvě minuty za hákování.
23:05'
Tierney už je zpět na ledě, tlak Sabres ale přetrvává. Curtis Lazar teď ovšem z levé strany pálil nepřesně.
22:31'
Rodrigues se natlačil až před Andersona, ten mu ale haškovským způsobem vleže kotouč vypíchl!
22:21'
Senators vyhodili kotouč až k Ullmarkovi, další akci Buffala už pomalu zakládá Rasmus Ristolainen.
21:56'
Jack Eichel to vzal na sebe z levého kruhu, Craig Anderson ale jeho přízemní ránu zastavil a přerušil hru.
21:31'
Olofssonova rána z vrcholu kruhů zaduněla jen o zadní mantinel, akce hostů ale ještě pokračuje.
20:40'
Chris Tierney (OTT) vyfasoval dvě minuty za hákování Scandelly, Buffalo si tak zahraje přesilovku.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:34.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a nakonec jsme se v ní dočkali jednoho gólu. Oba týmy se snaží hrát útočně a k vidění bylo pár zahozených šancí na obou stranách. Ty největší měli za domácí Connor Brown a za hosty Jack Eichel. V poslední minutě periody pak došlo ke zmiňovanému úvodního gólu, o který se postaral domácí Pageau.
20:00'
19:07'
Domácí se v závěru první třetiny ujímají vedení! Brady Tkachuk za brankou vybojoval puk a nabil na pravý kruh volnému JEANU-GABRIELU PAGEAUOVI, který se trefil nechytatelně pod břevno. Asistence: Brady Tkachuk.
18:17'
Montourův pokus od modré Craiga Andersona nezaskočil, zkušený ottawský gólman pak raději přerušil hru.
17:28'
Eichel s Reinhartem se dostali do přečíslení, které vzal na sebe první jmenovaný, Andersona ale z mezikruží nepřekonal!
17:10'
Curtis Lazar se prodral dopředu po levém křídle a poté nahodil kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu Buffala.
16:34'
Connor Brown se zničehonic dostal do úniku, tváří v tvář Ullmarkovi ale neuspěl!
16:13'
Ennisova přihrávka do mezikruží nikoho v červeném dresu nenašla a hosté založili protiútok. Na jeho konci stál Marco Scandella, jehož střelu z pravé strany Anderson ukryl v lapačce.
15:30'
Vladislav Naměstnikov přihrával Whiteovi značně nepřesně, kotouče se následně ujal hostující zadák Henri Jokiharju.
14:57'
Ristolainenovu nepřesnou rozehrávku dokázal dojet Zemgus Girgensons, zakázané uvolnění se tak nepíská.
14:04'
Hra je v poslední době velice rozkouskovaná, po dalším přerušení bude následovat komerční přestávka.
13:20'
Craig Anderson přizvedl puk po Ristolainenově nahození až mezi diváky.
12:42'
Connor Brown ujel po pravém křídle a dostal se do skvělé střelecké pozice, jeho dělovku ale Ullmark bravurně polapil!
12:13'
Jake McCabe to zkusil od modré, ale Craig Anderson měl dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
11:35'
Lazar s Asplundem ztratili puk v útočném pásmu, domácí ho ale poté jen odpálili pryč a odjeli vystřídat.
10:50'
Domácí hokejisté se nedomluvili při přechodu přes útočnou modrou a Chris Tierney uvízl v ofsajdu, následovat bude komerční přestávka.
09:51'
Jack Eichel našel na levém kruhu úplně volného Olofssona, který ale nevyzrál na přesouvajícího se Andersona!
09:05'
Nepovedená rozehrávka Sabres končí na zakázaném uvolnění, hra je po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude před Linusem Ullmarkem.
08:08'
Evan Rodrigues nabral rychlost ve středním pásmu a projel až do toho útočného, u zadního mantinelu ale o kotouč přišel.
07:21'
Mark Borowiecki neměl komu přihrát, a tak jen nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se ho ale ujal Montour.
06:29'
Dahlinovo nahození od modré nečekaně změnilo směr, Anderson ale dokázal včas zareagovat a bez potíží zakročil.
05:41'
Od hole napadajícího Nicka Paula se puk rozehraný gólmanem Ullmarkem odrazil na tribunu, vhazovat se bude v obranném pásmu Sabres.
04:55'
Ani důrazný Lotyš se ale daleko neprobil a svěřenci D.J. Smithe mohli opět zaútočit. Nakonec z toho byla střela Thomase Chabota od modré, se kterou si ale Ullmark snadno poradil.
04:20'
Ojedinělá protiakce Ottawy neměla dlouhého trvání a zpět do útoku už míří Girgensons.
03:37'
Johanssonův projektil z pravého kruhu Craig Anderson bez potíží vyrazil, načež ottawští hokejisté dopravili touš do bezpečí.
02:58'
Sens vyhodili puk až k Ullmarkovi, hokejisté Buffala pomalu zakládají další protiútok.
02:16'
Brandon Montour to zkusil od modré, jeho dělovka ale zaduněla jen o zadní mantinel.
01:37'
Zemgus Girgensons si na střelu z vrcholu kruhů netroufl a místo toho hledal na pravém křídle Asplunda, ten ale přihrávku vůbec nečekal.
01:09'
Ofsajd a v něm Chris Tierney, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:41'
Po nahození Connora Browna do útočného pásma se puku ujal hostující zadák Jake McCabe a vyhodil ho do bezpečí.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Chabot, Goloubef, Borowiecki, Brännström, Lajoie, Englund – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Anisimov, Ennis – N. Paul, Tierney, Duclair – L. Brown, Beaudin, White.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, Bogosian, Scandella, Jokiharju, Montour – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson, Vesey – Girgensons, Lazar, Asplund – Rodrigues, Sheary.

Rozhodčí: Joannette, Lambert – Barton, Nansen.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy už jednou utkaly a Buffalo doma vyhrálo 4:2. Už pět vzájemných zápasů vyhrál domácí tým, tři z posledních čtyř Buffalo.
Buffalo Sabres

Buffalo ještě před nedávnem patřilo mezi nejslabší týmy z celého NHL, ale už minulou sezonu sahalo po play-off a v letošní sezoně už by tento mladý tým mohl do vyřazovacích bojů opravdu postoupit. Aktuálně se Sabres nachází po 37 zápasech s 41 body na devátém místě Východní konference a na čtvrtém místě Atlantické divize. Na pozice pro play-off ztrácí jen vinou horšího skóre, než má Florida. Z posledních čtyř utkání Buffalo třikrát prohrálo, naposledy však doma porazilo 3:2 Los Angeles. Venku zatím Buffalo odehrálo v této sezoně 21 utkání, z toho pět vyhrálo, třikrát bralo bod a třináctkrát vůbec nebodovalo. Z posledních osmi venkovních utkání Buffalo sedmkrát prohrálo, naposledy 1:6 na ledě Philadelphie.
Ottawa Senators

Tým Ottawy prochází rozsáhlou přestavbou a v této sezoně ještě není natolik konkurenceschopná, aby mohla pomýšlet na nějaký větší úspěch, už jen postup do play-off by byl překvapením. Zatím to ale na něj příliš nevypadá, Senators jsou po 37 odehraných zápasech se 34 body na čtrnáctém místě Východní konference a na sedmém místě Atlantické divize. Na místa pro play-off ztrácí už sedm bodů. Z posledních šesti utkání Ottawa čtyřikrát prohrála, ale jen jednou nebodovala. Naposledy prohrála doma 4:5 na nájezdy z Philadelphií. Doma zatím Ottawa v této sezoně odehrála 16 utkání, z toho jedenáct vyhrála, třikrát brala bod a třikrát vůbec nebodovala. Z posledních deseti domácích utkání Ottawa dokázala osmkrát vyhrát a devětkrát bodovat.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Ottawa Senators a Buffalo Sabres. Zápas se odehraje v Canadian Tire Centre v Ottawě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.