Čistka v Buffalu! Vyhazov dostal generální manažer i jeho asistenti | iSport.cz
17. června 2020 • 10:34

Čistka v Buffalu! Vyhazov dostal generální manažer i jeho asistenti

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení hokejistů Buffala propustilo v úterý generálního manažera Jasona Botterilla. Stalo se tak jen tři týdny poté, co Sabres oznámili, že by měl čtyřiačtyřicetiletý bývalý útočník ve funkci pokračovat. Jeho nástupcem se stal Kevyn Adams.Buffalo se nevešlo mezi 24 týmů, jichž se podle plánů vedení NHL týká dohrání sezony, přerušené v polovině března kvůli koronaviru. Klub tak bude už podeváté za sebou chybět v play off, což je nejdelší aktivní série v lize.

Vlastníci Sabres, jimiž jsou Terry a Kim Pegulovi, zdůvodnili Botterillův odchod nedostatkem komunikace a odlišnou filozofií. Podle médií jde ale rovněž o zásadní úsporná opatření, neboť nová sezona NHL by mohla podle současných odhadů začít až na přelomu roku. Propuštěni byli také Botterillovi asistenti Randy Sexton a Steve Greeley.

Podle redaktora Ryana Kennedyho z The Hockey News klub propustil i téměř všechny své skauty, mezi něž patří i bývalý český obránce František Musil. Neověřenou informaci publikoval na svém twitterovém účtu.

Rovněž pětačtyřicetiletý Adams je bývalým útočníkem. V klubu působí od sezony 2009/10, v letech 2011 až 2013 byl asistentem trenéra. Od loňského září pracoval jako viceprezident klubu pro obchodní operace, s pozicí generálního manažera dosud nemá žádné zkušenosti.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, středa 17. června 2020

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud